botoks

Botoks – co trzeba o nim wiedzieć?

Zanim wybierzemy odpowiednie dla siebie zabiegi odmładzające to powinniśmy najpierw o nich poczytać, żeby wiedzieć co to jest, jak wygląda taki zabieg, jakie są jego wady i zalety, i czy faktycznie jest to dla nas coś dobrego.

Botoks jest popularny

botoksWtedy na pewno unikniemy wielu rozczarowań i skutków ubocznych używania czegoś, co nie pasuje do naszej skóry. Zabiegi kosmetyczne, to nie usg, że jest bezinwazyjne, a potrafi skutecznie wykryć chorobę i będą dobre dla każdego. Dlatego tez przyjrzyjmy się jednemu z najpopularniejszy zabiegów medycyny estetycznej jakim jest botoks. Jest to potoczna nazwa jadu kiełbasianego, choć jak widać ta nazwa nie jest zbyt zachęcająca i nie nadaje się na sloganu marketingowe. Jest on wstrzykiwany pod skórę na naszej twarzy i szyi, przez co zmarszczki znikają, a nasza skóra znowu jest piękna i młoda. Z pewnością jest to jeden ze skuteczniejszych zabiegów. Żaden krem przeciwzmarszczkowy czy zabieg kosmetyczny nie da nam tego co oferuje botoks. Ten zabieg jest również coraz tańszy, przynajmniej w Bydgoszczy, więc coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić. Jednak ma on też swoje wady. Medycyna estetyczna nie jest bez wad. Przede wszystkim jest niebezpieczeństwo, ze osoba robiąca nam taki zabieg nie będzie się dobrze na tym znała. Wtedy może wstrzyknąć nam za dużo botku i wtedy nasza twarz będzie wyglądała jak naciągnięta maska.

Również możliwy jest paraliż mięśni, jest igła wejdzie zbyt głęboko. Taki zabieg nie jest również przyjemny, bo jesteśmy kilkakrotnie nakłuwani we wrażliwe miejsca twarzy.

Źródło: Medevaq Chełmno

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *