Cechy posłania dla psa

 

Kiedy w naszym domu pojawia się pies, możemy porównać to do pojawienia się nowego domownika, który będzie miał swoje potrzeby. Jedną z potrzeb psa w naszym mieszkaniu będzie odpowiednie legowisko, które spełniać będzie rolę jego miejsca do spania i odpoczynku. Pies, podobnie jak człowiek, powinien mieć jasno określone miejsce do spania.

Posłanie dla dużego psa

posłania dla dużych psówKiedy dokonujemy zakupu posłania dla psa musimy pamiętać, by było ono dopasowane do rozmiarów naszego psa. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na to, by pies mieścił się na nim bez problemu, ale również z powodu właściwości posłań dla mniejszych i większych psów. Posłania dla dużych psów charakteryzują się nie tylko większymi rozmiarami, które pozwalają na komfortowy odpoczynek psa wielkości, np. owczarka lub bernardyna, ale również cechują się odpowiednią wytrzymałością. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że duże psy charakteryzują się większą masą, ale również większymi pazurami. Z tego też powodu posłania dla dużych psów wykonywane są z materiałów odpornych na zniszczenie pazurami. Do wykonania legowisk dla większych psów wykorzystywane są gąbki, które nie są podatne na odkształcenia nawet przy oddziaływaniu dużych obiektów, a spodnia warstwa legowiska wspomagana jest materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu posłanie jest nie tylko wygodne, ale również bezpieczne dla naszego pupila.

Posłanie dla psów realizowane jest w różny sposób. Czasami jest to grubszy koc, czasami zaś pełne legowisko, które dodatkowo w odpowiedni sposób ogrzewa naszego pupila. Wybór właściwego posłania powinien być podyktowany potrzebami naszego psa wynikającymi przede wszystkim z rasy, do jakiej należy nasz pupil. Posłania wykonywane są w różnych wariantach kolorystycznych.