Czapka kucharska – niezbędny element w gastronomii

W każdej restauracji, czy jadłodajni musi pracować kucharz i pomocnicy oraz obsługa, która dba o klientów. Jak wiemy podczas przygotowywania posiłków i pobytu w kuchni restauracyjnej obowiązują ścisłe wymogi i zasady sanitarne. Trzeba posiadać odpowiedni strój i nakrycie głowy. Jakie nakrycie głowy jest wymagane?

Niezbędne nakrycia glowy w gastronomii

nakrycia głowy gastronomiaJak wszyscy doskonale wiemy w dzisiejszych czasach zwłaszcza po pandemii koronawirusa zasady sanitarne dla właścicieli punktów gastronomicznych s a jeszcze bardziej  wymagające. Od zawsze jak wiemy podczas przygotowywania potraw w restauracjach kucharz i obsługa z nim pracująca musi mieć odpowiedni strój i nakrycie głowy. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo klientów. Głownie chodzi o to, aby do posiłku nie dostawały się żadne niebezpieczne dla człowieka i jego zdrowia elementy jak np. włosy. Jedzenie ma być przygotowywane w warunkach sterylnych i bezpiecznych. Dlatego wszystkie osoby pracujące w kuchni bez względu na to, czy jest to szef kuchni, czy zwykła pomoc kuchenna wszyscy poza standardowym strojem muszą posiadać odpowiednie nakrycie głowy. Jeśli chodzi o nakrycia głowy gastronomia ma do wyboru między innymi czapki kucharskie, daszki gastronomiczne, czy kaszkiet męski cyklistówkę. Jeśli chodzi  o czapkę kucharską to jak wszyscy doskonale wiemy wykorzystuje ją kucharz podczas przygotowywania różnych potraw i gotowania w restauracji. Natomiast daszki  gastronomiczne zwiększają higienę pracy podczas przygotowywania jedzenia. Chronią , aby żaden włos nie przedostał się do przygotowywanych potraw. Daszek gastronomiczny i stanowiący jego część otok może występować w dowolnej kolorystyce Daszki gastronomiczne znajdują swoje zastosowanie również w innych branżach jak np. w handlu lub przetwórstwie , a także doskonale chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Rozmiar daszka regulowany jest przez specjalne zapięcie. Czapka cyklistówka natomiast doskonale sprawdzi się jako ochrona podczas wykonywania różnych form pracy. Posiada zapięcie, które pozwala dopasować rozmiar czapki do głowy. Takie kaszkiety cyklistówki mogą występować w różnych kolorach i posiadać wstawki z siateczki, które poprawiają wentylację.

Jak doskonale widzimy istnieje wiele sposobów nakrycia głowy w gastronomii. Wiele z nich znajduje również szerokie zastosowanie w życiu codziennym chroniąc nas np. przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Mogą mieć różny wzór, kształt, czy kolor.  Starajmy się wybierać uniwersalne produkty. Wybierajmy zawsze mądrze.