Czy można cyklinować bezpyłowo?

Skuteczny proces odnawiania drewnianej podłogi nie musi oznaczać od razu wymiany desek na nowe. Byłoby to związane nie tylko z kosztem położenia nowej podłogi, ale też z usunięciem starej, co zwiększyłoby potrzebne na inwestycję nakłady. Dlatego wielu posiadaczy drewnianych podłóg dba o nie i odnawia je w zupełnie inny, ale też skuteczny, sposób.

Kto zajmie się dla nas bezpyłowym cyklinowaniem?

bezpyłowe cyklinowanie - bochniaAlternatywą dla kładzenia zupełnie nowej podłogi często okazuje się jej renowacja. Jednym z procesów, który jest kluczowy dla przebiegu takiego odnawiania, jest cyklinowanie. Dzięki temu, że przeprowadzi się je w odpowiedni sposób, wszystkie uszkodzenia na naszej podłodze znikną. Dotyczy to nie tylko rys na lakierze, który zostanie całkowicie zerwany z naszej podłogi. Będziemy w stanie także poradzić sobie z odnowieniem barwy drewna, które pierwotnie mogło mieć znacznie bardziej intensywny kolor. Zajmując się cyklinowaniem, musimy uważać też na ewentualne powstawanie pyłu. Jeżeli chcemy zlecić bezpyłowe cyklinowanie – Bochnia to miejsce, w którym warto poszukać odpowiednich fachowców. Szereg firm obecnie posiada teraz sprzęt, który będzie w stanie nam to umożliwić. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób będziemy mogli skutecznie działać oraz realizować wszystkie nasze zadania i założenia, które podejmiemy w związku z generalnym remontem naszego domu i mieszkania.

Po udanym cyklinowaniu trzeba uzupełnić ewentualne braki, które mogą powstawać, jeżeli będziemy posiadali taki parkiet. Odbywa się to poprzez zastosowanie odpowiedniego rodzaju żywicy, która szczelnie wypełnia wszystkie ubytki. Nakłada się ją specjalnym metalowym przyrządem, który gwarantuje nam odpowiedni poziom podłogi oraz profil, który pozwoli nam uniknąć nierówności i krzywizn.