Czy można zamontować klimatyzację w mieszkaniu?

Właściciele domów jednorodzinnych mogą bez żadnych przeszkód i dodatkowych formalności zamontować w swoim domu klimatyzację. Czy taki komfort mają również właściciele mieszkań w blokach? Tak, ale w tym wypadku potrzebne jest odpowiednie zezwolenie wydane przez właściwego dla nieruchomości zarządcę. To czysta formalność, ale jednocześnie konieczność.

W mieszkaniach klimatyzację trzeba zamontować bardzo fachowo

fachowy montaż klimatyzacji w mielcuJeśli blok mieszkalny należy do spółdzielni mieszkaniowej to musimy uzyskać od nich zgodę na zamontowanie jednostki zewnętrznej na elewacji budynku. Bo trzeba pamiętać o tym, że skraplacz to ta część klimatyzacji, którą montuje się na zewnątrz. Trochę łatwiej mają się właściciele mieszkań na nowych osiedlach. Takie lokale administrowane są przez zarządcę nieruchomości wybranego przez powołaną wspólnotę mieszkaniową. Wtedy wystarczy jedynie zgłosić fakt montażu klimatyzacji. W każdym przypadku istotne jest natomiast to, żebyśmy skorzystali z usług firmy oferującej fachowy montaż klimatyzacji w Mielcu czy w innych miastach Polski. Montaż klimatyzacji musi zostać przeprowadzony w maksymalnie profesjonalny sposób. Chodzi o to, żeby ingerencja w konstrukcję elewacji budynku ograniczona została do absolutnego minimum. Przebicie się przez ścianę budynku celem podłączenia skraplacza do klimatyzatora powinno zostać wykonane na jak najmniejszej powierzchni.

Pomimo tego, że mamy mieszkanie wykupione na własność to i tak o montaż klimatyzacji musimy się zapytać, albo przynajmniej zgłosić chęć jej zamontowania. Nie spotkamy się z odmową, ale formalną zgodę uzyskać trzeba. W przypadku montażu klimatyzacji w mieszkaniu musi on być przeprowadzony w sposób maksymalnie fachowy i profesjonalny. Trzeba w tym celu nająć rzetelną i fachową ekipę montażową.