Czym jest fartuch zapaska?

Właśnie skończyłem szkołę podstawową. Przede mną dylemat jaką  szkołę następną mam wybrać. Mój wybór musi być jak najlepszy, żeby mój zawód był przydatny społeczeństwu. Moja szkoła musi być niedaleko od mojego domu, żebym nie musiał długo do niej dojeżdżać. Chciałbym żeby przedmioty na moim kierunku sprawiały mi przyjemność. Wtedy nauka w wybranej przeze mnie szkole nie będzie dla mnie katorgą tylko przyjemnością.

Podczas jakiej pracy używany jest fartuch zapaska?

fartuch zapaskaDługo myślałem nad tym jaką szkołę mam wybrać. Przeglądałem różne ulotki, które rozdawała nam pani pedagog w mojej szkole podstawowej. W reszcie moja decyzja padła na technikum. Wiedziałem, że jak moja decyzja padnie na technikum to przynajmniej będę miał zawód i nawet jak nie zdecyduję się w przyszłości pójść na studia to będę miał mój zawód. Kolejnym problemem z jakim przyszło się mi zmierzyć był wybór kierunku. Po rozmowie z moją mamą Małgorzatą stwierdziłem, że zawodem, który sprawi mi satysfakcję, będzie zawód kucharza. I tak oto zapisałem się do szkoły o profilu kucharz. W mojej nowej szkole dostałem wykaz rzeczy, które muszę kupić, żeby móc uczyć się mojego przyszłego zawodu. Wśród wypisanych na mojej kartce rzeczy był fartuch zapaska. Po powrocie do domu zacząłem przeglądać strony internetowe żeby sprawdzić gdzie w moim mieście uda mi się zakupić fartuch zapaska potrzebny na moje zajęcia z gotowania.  Podczas moich pierwszych zajęć z gotowania pani Monika wytłumaczyła nam czym jest fartuch zapaska. Powiedziała, że jest to strój ochronny zakładany i wiązany w pasie, żeby nie pobrudzić ubrań podczas przygotowywania dań.  

Fartuch polecam każdej osobie, która dużo gotuje. Jest on bardzo przydatny podczas przygotowywania sosów, zup, a także mącznych potraw niweluje ryzyko poplamienia ubrań, a także chroni przed poparzeniem gorącymi potrawami. Polecam używanie fartucha nie tylko podczas lekcji w szkole, ale także podczas pracy w restauracji.