Dekoracyjne rozety do montażu na suficie

Podczas aranżowania wnętrza najczęściej skupiamy się na wyborze odpowiedniej podłogi, mebli oraz kolorów ścian i unikatowych dodatków. Często zapominając jednak o suficie, który pozostaje pomalowany na biało i na tym kończy się jego projektowanie. To spory błąd, ponieważ szczególnie przy dużych pomieszczeniach, to właśnie sufit może stanowić oryginalną dekorację.

W jakich wnętrzach sprawdzą się rozety sufitowe?

rozety dekoracyjne sufitoweTego rodzaju materiał doskonale nada się do dużych pomieszczeń, głównie salonu w domu jednorodzinnym czy też na otwartych przestrzeniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz glamour. Klienci, jak i projektanci wnętrz bardzo często wybierają białe rozety dekoracyjne sufitowe, które w połączeniu z pięknym oświetleniem prezentują się naprawdę wyjątkowo. Wbrew pozorom montaż tego rodzaju produktów nie należy do najłatwiejszych i dlatego warto zlecić taką usługę fachowcom, którzy zajmują się wykańczaniem wnętrz. To bardzo ważne, by rozety zostały odpowiednio i równo przymocowane do sufitu, ponieważ tylko wtedy mogą stanowić oryginalną dekorację a nie kiczowaty i nie pasujący do reszty wnętrza dodatek. Ogromne znaczenie ma oczywiście sam wybór rozet, które można znaleźć w różnych wzorach, wielkościach i kolorach. Niektórzy stawiają na ich montaż na całym suficie, a inni jedynie w wybranych przestrzeniach.

Kluczowy jest tutaj cały projekt wnętrza i uwzględnienie w nim wspomnianych rozet na suficie. To ważne, aby wszystko było ze sobą spójne – pod względem koloru, stylu i elementów dekoracyjnych. Rozety są już same w sobie tak wyróżniającym się dodatkiem, że warto zadbać o minimalizm w aranżowaniu całej reszty. Dobrze też dobrać odpowiednie lampy, które wpasują się w elegancko i stylowo wykończony sufit.