Dobre jakościowo alkomaty

Spożycie alkoholu jest w Polsce wyższe, niż wynosi średnia europejska. W naszej tradycji przyjęło się, że większość imprez jest dość suto zakrapiana alkoholem, w szczególności w odniesieniu do Panów. W dodatku, w odróżnieniu od innych europejskich krajów, w Polsce mężczyźni niechętnie oddają kierownicę Paniom, dlatego wiele osób siada za kierownicą drugiego dnia, kiedy są jeszcze pod wpływem alkoholu.

Zalety posiadania dobrego alkomatu

dobry alkomatNiestety, problem pijanych kierowców pomimo stałego nagłaśniania w dalszym ciągu występuje. Widać to szczególnie po różnego rodzaju świętach, kiedy w czasie policyjnych akcji funkcjonariusze zatrzymują bardzo dużo osób prowadzących na tak zwanym „podwójnym gazie”. Jest to spowodowane ciągle panującym przekonaniem, że na drugi dzień po spożyciu alkoholu można już prowadzić. Szybkość trawienia alkoholu zależy jednak od organizmu każdego z nas, dlatego warto zawsze mieć pod ręką dobry alkomat, który pozwoli nam na weryfikację, czy na pewno możemy już usiąść za kierownicą. Trzeba pamiętać, że takie urządzanie powinno być regularnie kalibrowane, bo tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, ze pomiary są prawidłowe. Dobry jakościowo sprzęt jest dostępny już za kilkaset złotych, co nie jest wygórowaną kwotą w porównaniu do możliwych konsekwencji kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Sprzedaż alkomatów rośnie, jednak wiele osób stawia na tańsze modele, których pomiary pozostawiają wiele do życzenia.

Wzrost liczby sprzedawanych alkomatów z pewnością cieszy, jednak w dalszym ciągu istnieje tendencja do zakłamywania rzeczywistości i dokonywaniu pomiarów w taki sposób, żeby wynik nam odpowiadał. Trzeba jednak pamiętać, że prawidłowy odczyt leży w naszym interesie, ponieważ w ostatecznym rozrachunku liczyć będzie się tylko wynik testu przeprowadzonego przez policję ich sprzętem.