Dobre łóżeczka z zabezpieczeniami

To w czym śpi nasze dziecko, ma bardzo duże znaczenie, dla jego zdrowia i bezpieczeństwa. Bez względu, czy dziecko śpi z nami w łóżku, czy w swoim łóżeczku, musi ono być dobrane do jego wieku. Dla małych dzieci, najlepsze są modele ze szczebelkami.

Jakie zabezpieczenia mają łóżeczka dziecięce?

łóżko dziecięce z zabezpieczeniemJuż na etapie kompletowania wyprawki, rodzice się zastanawiają jakie wybrać łóżeczko dla maleństwa. Przez pierwsze miesiące życia, dziecko nie jest w stanie się samodzielnie przemieszczać, więc kładąc je na środku łóżeczka, pozostanie tam do rana. Im dziecko jest starsze, tym bardziej ruchliwe się robi, a to oznacza konieczność zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Łóżko dziecięce z zabezpieczeniem będzie idealne dla malucha od urodzenia do około czterech, pięciu lat. Na początek musi to być model ze szczebelkami, ponieważ maluch w trakcie snu, może się sturlać i wypaść, a szczebelki uniemożliwiają mu to. Ponadto w takim łóżeczku możemy ustawić dno na dwóch wysokościach. Dzięki temu bezpiecznie się w nim poczuje maluch, który nie potrafi jeszcze wstawać, ale też mały tuptuś, który potrafi już chodzić. Kiedy dziecko stanie się na tyle sprawne, że tego typu zabezpieczenia staną się zbędne, to można wyciągnąć szczebelki i umożliwić dziecku samodzielne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka. Kiedy z niego wyrośnie, potrzebny będzie model łóżka dla starszego dziecka, czyli takie, które ma jedynie podwyższone brzegi z jednej strony. Kolejnym łóżkiem, będzie już takie, na jakich śpią dorośli,

Łóżeczka dziecięce są wykonane z wysokiej jakości drewna, które jest pomalowane bezpieczną farbą na kilka podstawowych kolorów. Możemy kupić modele dla dziewczynek i chłopców, które są wyposażone w praktyczne szuflady na zabawki, czy zapasową pościel.