Docieplenia to przedostatni etap budowy domu

Budowę każdego domu jednorodzinnego można podzielić na etapy. Wiadomo, że początkiem każdej budowy są fundamenty, które spajają budynek z gruntem. Potem stawia się ściany i stropy a na końcu robi się dach. Kiedy dom ma już dach i okna to mówi się o stanie surowym zamkniętym. Przed końcowym etapem, czyli elewacją, trzeba wykonać ocieplenie, dzięki czemu budynek nie będzie tracił energii cieplnej.

Docieplenie wykonuje się przed położeniem elewacji

docieplenia LublinKwestie związane z utratą energii cieplnej są obecnie bardzo istotne w budownictwie jednorodzinnym. Z każdym kolejnym rokiem pojawiają się bowiem kolejne wymogi dotyczące energooszczędności i ekologiczności stawianych domów. A przecież od utraty ciepła zależeć będzie to ile tego ciepła trzeba będzie wyprodukować. Bez względu na to czy ogrzewanie będzie na prąd czy na opał to i tak mniejsze zapotrzebowanie na ciepło wiąże się z oszczędnością energii i ekologią. Dlatego właśnie po postawieniu murów budynku należy zlecić wykonanie docieplenia Lublin, które ograniczy utratę ciepła potrzebnego do ogrzania domu. A dzięki temu potrzebna będzie mniejsza ilość energii, której wyprodukowanie wiąże się bezpośrednio lub pośrednio ze spalaniem węgla. W każdym razie wykonanie docieplenia określa się mianem przedostatniego etapu budowy domu. Ostatnim etapem jest już tylko pokrycie elewacji wybranym materiałem, dzięki czemu dom będzie się prezentował tak, jak wymarzą sobie to jego właściciele.

Kiedy buduje się swój własny dom to trzeba mieć na uwadze wymogi dotyczące energooszczędności. Na jej poziom bezpośredni wpływ ma utrata ciepła, która następuje w sposób naturalny. Docieplenie budynku ogranicza straty cieplne do minimum, dzięki czemu dom jest bardziej energooszczędny i ekologiczny. A za tym idą realne korzyści dla własnego portfela i środowiska naturalnego.