Gdzie znajdziemy dobrego psychologa dziecięcego?

W ostatnim czasie zwłaszcza po zakończeniu pandemii obserwuje się coraz więcej przypadków wycofania się dzieci z życia społecznego. Dlatego zaniepokojeni tym zjawiskiem rodzice szukają pomocy u specjalisty jakim jest niewątpliwie psycholog dziecięcy.  Gdzie znajdziemy taniego i dobrego psychologa dziecięcego? 

Gdzie szukać dobrego i taniego psychologa dziecięcego?

tani i dobry psycholog dziecięcy - łódźJak wiemy pandemia, z którą się zmagaliśmy niedawno odcisnęła na nas wielkie piętno. Wiele osób zmaga się do tej pory z jej skutkami zarówno jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, jak i kondycję psychiczną. Niestety ta sytuacja nie ominęła również dzieci.  Wiele z nich nada jest i czuje się odosobnione i unika kontaktu z innymi. To sprawia, że zaniepokojeni rodzice poszukują pomocy u specjalisty jakim niewątpliwie jest psycholog dziecięcy. Gdzie znajdziemy taniego i dobrego psychologa dziecięcego? Jeśli interesuje nas tani i dobry psycholog dziecięcy – łódź  to jedno z wielu miast, w którym znajdziemy właśnie takich specjalistów niosących pomoc naszym dzieciom. To właśnie w Łodzi znajdują się gabinety najlepszych specjalistów w dziedzinie psychologii dziecięcej, którzy zdobywali wiedzę i doświadczenie zawodowe pod okiem najlepszych psychologów dziecięcych nie tylko w Europie, ale także na świecie. Psycholodzy dziecięcy prowadzą zwykle własne gabinety, w których za konsultację pobierają opłatę w kwocie od 150 – 200 zł za wizytę. Jednak jak wiemy doskonale zdrowie dziecka dla rodzica nie ma ceny, dlatego do gabinetów ustawiają się długie kolejki. Psycholodzy na początku przeprowadzają wywiad z rodzicem lub opiekunem dziecka chcąc się dowiedzieć z jakim problemem przychodzą do niego. Następnie taki specjalista próbuje porozmawiać z samym dzieckiem. Kiedy już zakończy rozmowę określa problem z jakim trzeba się zmierzyć i zazwyczaj proponuje terapię psychologiczną trwającą kilka miesięcy.

Jak możemy doskonale zauważyć wielu rodziców kiedy zauważy niepokojące zachowanie u swoich dzieci lub wycofanie czy jakieś lęki od razu szuka pomocy specjalisty jakim jest psycholog dziecięcy. Wybierając odpowiedniego psychologa dla swojego dziecka nie kierujmy się ceną wizyty tylko zwracajmy uwagę na jego doświadczenie i opinie innych pacjentów. Pamiętajmy, że zdrowie naszych dzieci nie ma ceny.