Interaktywne tablice szkolne

 

Mózg dziecka jest bardzo chłonny i z natury chce poznawać nowe informacje, ale system edukacji obecny w naszym kraju, jest dla nich mało ciekawy. Nowością są multimedialne tablice, które zastąpiły stare i wysłużone modele na kredę.

Co potrafią tablice interaktywne?

nowoczesna tablica interaktywna w szkoleZa naszych czasów, w szkołach były tradycyjne zielone tablice, po których się pisało białą kredą. Chyba każdy pamięta dzienne dyżury, na których wybrana osoba była odpowiedzialna za mycie jej na mokro, aby była gotowa do kolejnej lekcji. Obecnie już coraz rzadziej występuje taka sytuacja, ponieważ stare tablice zostały zastąpione nowoczesnymi. Nowoczesna tablica interaktywna w szkole posiada ceramiczną powłokę, po której można pisać specjalnymi pisakami, które się ściera na sucho miękką gąbką. Tablica jest potężnym narzędziem edukacyjnym dla nauczycie, gdyż daje mu mnóstwo możliwości. Mona na niej wyświetlać napisy, obrazy, gotowe wykresy, czy równania. Nauczyciel możne nawet zadać uczniowi test wyboru do rozwiązania, a uczeń dotykowo, lub przesuwając palcem do tablicy, rozwiązać go. Ciekawą funkcją jest możliwość zapisania tego co się na niej znajduje w dowolnym momencie i przerzucenie do pożądanego formatu, w celu wysłania go do uczniów na skrzynki mailowe. Dzięki tablicy interaktywnej, nauczyciel może sobie przygotować wcześniej materiały dydaktyczne, które będzie potem pokazywał uczniom, lub włączy odpowiednią stronę internetową, ponieważ tablica jest podłączona do internetu. Korzystanie z niej jest przyjemne i łatwe.

Zakup tablicy interaktywnej do szkoły, wiąże się ze sporym wydatkiem, ale jest on bardzo potrzebny ze względu na system edukacyjny. Nauka przedstawiona w ciekawy i angażujący sposób, powoduje, że dzieci szybciej zdobywają nowe informacje i świetnie się bawią podczas ich przyswajania.