konserwacja okien poznań

Izolacja, a wentylacja

Jak znaleźć złoty środek pomiędzy dwoma praktycznie przeciwnymi procesami? Izolacja ma na celu niedopuszczenie do uchodzenia energii cieplnej z wnętrza budynku, natomiast wentylacja umożliwia dobrą cyrkulację powietrza, zatem jakieś ciepło uchodzi.

Jakie jest połączenie między izolacją a wentylacją?

konserwacja okien poznańDobry konserwacja okien poznań powinien umieć nam profesjonalnie doradzić w tej kwestii, a takich firm jest dzisiaj bardzo dużo nie tylko w Poznaniu. Jeżeli chodzi o niedopuszczenie do powstawania przerw, przez które energia cieplna mogłaby uchodzić na zewnątrz, jednocześnie powodując wzrost wysokości naszych rachunków, bardzo istotna jest prawidłowa regulacja okien. Powinna ona być przeprowadzona po raz pierwszy w pierwszym roku użytkowania. Bez odpowiedniej dbałości, prędzej czy później może dojść do uszkodzeń, które będą wymagały interwencji. A naprawa okien to już nie przelewki i spory wydatek. Lepiej się zainteresować i wydać niewielką kwotę na okresową renowację. To tyle w kwestii izolacji wnętrza – trzeba zwracać uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Jeśli zaś chodzi o metody wentylacji pomieszczeń, obowiązkowy jest montaż nawiewników. Umożliwią one swobodną cyrkulację powietrza, bez konieczności ciągłego rozszczelniania okien, albo otwierania ich na oścież, co z kolei leży w interesie naszej energooszczędności.

Jak widać zatem, można znaleźć dobry balans pomiędzy dobrą izolacją naszego domu, lub mieszkania – tak, aby ciepło nie uciekało nam przez okna, i poprawną wentylacją pomieszczeń. Zamontowanie nawiewników może na przykład zapobiec zaparowywaniu szyb i powstawaniu grzybów pleśniowych i zagwarantuje komfort oddychania.