Jak dbać o oczy na co dzień?

Oczy są tym narządem, który wystawiony na zewnątrz, musi w pełni funkcjonować przez większość doby. Przez to właśnie narażone są na wszelkie zanieczyszczenia i brudy znajdujące się w powietrzu oraz najbliższym otoczeniu. Tym bardziej dotyczy to osób palących lub mieszkających w miejscowościach z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Jak zatem dbać o swoje oczy?

Nawilżenie drogą do zdrowia

plum eye washWiększość chorób oczu zaczyna się od nasilonego przesuszenia ich śluzówki. Powieki, które nie dostarczają odpowiedniej ilości śluzu, przyczyniają się do złego nawilżenia gałek ocznych, a co za tym idzie, do powstawania wielu dolegliwości bólowych lub alergicznych. Warto dlatego zadbać o nawilżenie swoich oczu. Niestety nie można wyeliminować wszelkich czynników przyczyniających się do przesuszenia oka, to jednak można zadbać o to nawilżenie z własnej strony. Dobrym początkiem będzie wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i w ten sposób dostarczenie organizmowi wystarczającą ilość potrzebnych witamin, które są odpowiedzialne między innymi za produkcję śluzu. Drugą sprawdzoną metoda jest używanie płukanek, takich jak plum eye wash, które nie tylko nawilżają oko, ale pomagają mu również pozbyć się zanieczyszczeń. Przy codziennym stosowaniu gałka oka jest nawilżona i odświeżona, a wszystkie zalegające brudy na jej powierzchni spływają w postaci łzy. Taka profilaktyka nie powinna dotyczyć tylko osób skłonnych do chorób oczu, jednak również tych, którzy pracują przy komputerze lub spędzają część dnia przy innym ekranie.

Odpowiednia profilaktyka narządów odpowiadających za wzrok jest ogromnie ważna, gdyż bez tego wzrok słabnie, a całe otoczenie oczu szarzeje i nadaje twarzy niezdrowy wygląd. Profilaktyka oczu wcale nie wymaga wiele i nie jest kosztowna. Dlatego powinno się ją stosować w codziennie.