Jak dobrze urządzić aptekę?

Moim marzeniem od zawsze było studiowanie farmacji, miałam plany, jak będzie wyglądać moja apteka i jak pięknie będę wyglądać w niej z plakietką magistra farmacji. Niezbyt śpiewająco napisana matura z chemii, skutecznie otrzeźwiła mnie w tym projekcie.

Meble do apteki – nowo odkryta nisza na rynku

meble apteczneOstatecznie zdecydowałam się pomóc ojcu i bratu w naszym rodzinnym biznesie meblowym. Jednak myśli o aptece nigdy zupełnie nie odrzuciłam. Po długich przemyśleniach wpadłam na pomysł pewnego rodzaju consensusu. Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że w każdej dziedzinie ludzie oczekują szczegółowej specjalizacji. Postanowiłam zaryzykować i zaproponowałam rodzinie żebyśmy zajęli się projektowaniem i produkcją wyposażenia aptek. Właściwie meble apteczne nie różnią się specjalnie od innych tego typu gablot i szafek. Muszą mieć jedynie tę specyfikę, żeby półki czy szuflady były łatwo zmywalne i muszą mieścić ogromną ilość drobnych pudełeczek i buteleczek. Za zgodą starszyzny, choć bez ich specjalnego entuzjazmu, zajęłam się więc tworzeniem strony internetowej z ofertą/reklamą projektowania i urządzania aptek. Ku zaskoczeniu wszystkich pierwszy telefon dostałam już na kilka dni po ukończeniu strony w internecie. Klientka nieco starsza ode mnie poprosiła o pomoc w urządzeniu nowo otwieranej apteki. Wybrałam się tam, aby obejrzeć pomieszczenie i porozmawiać o gustach i oczekiwaniach klientki. Rozmawiało nam się bardzo dobrze, okazało się, że mamy podobną wizję na wyposażenie tych pomieszczeń. Jeszcze tego samego wieczora wykonałam wstępne rysunki i już następnego dnia znowu wybrałam się na spotkanie do apteki, tym razem z ojcem, który wykonał niezbędne pomiary. 

Po pierwszym zadowolonym kliencie, który wystawił nam świetne opinie w internecie, zyskaliśmy wiele nowych zleceń. Wybór tej niszy okazał się strzałem w dziesiątkę. A nasza rodzinna firma nie zajmuje się już niczym innym.