Jak oszczędzamy na sztucznym trawniku?

Sztuczna trawa to jeden z najpopularniejszych modeli powierzchni ogrodowych w ostatnich latach. Produkty ze sztucznej trawy mają kilka zalet spośród których jest oszczędność i niska cena samego produktu. Zobaczmy, jakie korzyści ekonomiczne kryją się, jeśli zastosujemy sztuczną trawę zamiast trawnika.

Czy stosowanie sztucznej trawy jest opłacalne?

sztuczna trawa cenaWszyscy staramy się zaoszczędzić jak najwięcej. W naszym kraju rachunki za wodę różnią się w zależności od regionu. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów wody jest unikanie używania węży do nawadniania lub zraszaczy, które będą podlewać trawę. Jeśli nawadniamy sto metrów kwadratowych naturalnej trawy, woda nawadnia glebę o grubości tylko dwudziestu pięciu milimetrów. I biorąc pod uwagę tę kwestię, lepiej sprawdza się sztuczna trawa. Jedną z głównych zalet sztucznej trawy jest to, że wymaga ona gruntownego czyszczenia tylko dwa razy w roku, a więc użycia małej ilości wody. Ta kwestia jest szczególnie istotna na obszarach, na których nawadnianie działek gospodarstwa domowego jest zabronione podczas suszy, a tak niestety się dzieje coraz częściej. W związku z tym najlepsza alternatywa to sztuczna trawa Cena za wodę zmaleje, a my dzięki sztucznej trawie nie musimy się martwić o wysychanie i powstawanie brązowych plam. Koszty takie jak sadzenie, koszenie, odchwaszczanie i nawożenie to koszty związane z naturalną murawą. Niestety nie każdy ma to pieniądze, nie mówiąc o tym jakich nakładów sił fizycznych do tego potrzeba, dlatego zdecydowanie lepiej jest inwestować w trawnik syntetyczny.

Sztuczna murawa słynie z niskich kosztów utrzymania i nienagannego wyglądu przez cały rok. Dzięki niej unikamy problemów z nawadnianiem, nawożeniem czy odchwaszczaniem. Oszczędzamy czas i pieniądze i cieszymy się pięknym trawnikiem, który jest wiecznie zielony. To naprawdę duży plus.