Jak otworzyć firmę w Niemczech?

Wielu Polaków działających w branży budowlanej postanawia otworzyć własną działalność również na zagranicznych rynkach, w tym głównie w Niemczech. Mogą tam liczyć na większe zarobki oraz wielu nowych kontrahentów. Najważniejsze, aby już od samego początku działać zgodnie z obowiązującymi przepisami w danym kraju, które z pewnością znacznie różnią się od tych znanych nam w Polsce. Niejednokrotnie może okazać się konieczna pomoc specjalistów.

Własna działalność gospodarcza w Niemczech

założenie firmy w niemczechSamodzielne otwarcie firmy i załatwienie wszystkich wymaganych formalności urzędowych może być bardzo trudne i czasochłonne. Nawet jeśli nam się uda wszystko zorganizować, to pozostaje kwestia późniejszego rozliczania, sporządzania odpowiednich umów itp. Tak więc założenie firmy w Niemczech wcale nie należy do najprostszych czynności, szczególnie gdy nie zna się zbyt dobrze języka obcego. Oczywiście warto tutaj od razu wspomnieć, że właściciel firmy działającej za granicą powinien przede wszystkim skupić się na podszkoleniu języka niemieckiego i zapoznaniu z obowiązującymi przepisami w niemieckim prawie budowlanym. Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na współpracę z doświadczonymi firmami, które pomagają Polakom otworzyć działalność u zachodnich sąsiadów, a następnie mogą również zająć się obsługą księgową i prawną działalności.

Na początku zawsze może być trudno i wszystko wydaje się skomplikowane, jednak przy wsparciu doświadczonych doradców mamy pewność, że działamy zgodnie z prawem i nie narobimy sobie żadnych niepotrzebnych problemów. Warto pamiętać, by podjąć współpracę z firmami konsultingowymi mającymi doświadczenie w danej branży oraz polecanymi przez klientów czy nawet naszych znajomych i członków rodziny. Bardzo ważne, by taka firma działała kompleksowo.