Jak przeprowadza się regenerację filtrów SCR?

Częsta eksploatacja samochodów ciężarowych sprawia, że ich filtry cząstek stałych zanieczyszczają się i szybko przestają spełniać swoją rolę. Aby nie musieć wydawać tysięcy złotych na ich wymianę, przeprowadza się regenerację. Polega ona na czyszczeniu SCR z resztek pozostałych po spalaniu paliwa, aby mógł działać w pełni sprawnie.

Jak czyści się filtry SCR?

Regeneracja SCRProfesjonalne maszyny służące do czyszczenia i regeneracji filtrów samochodów ciężarowych, są urządzeniami wyjątkowo wytrzymałymi i spełniającymi wszelkie normy bezpieczeństwa. Zabrudzenia, które są czyszczone z filtrów SCR, to sadza, zapieczony olej, zalegający popiół, dodatki do paliw, skrystalizowany mocznik a także inne substancje. Regeneracja SCR polega na przepuszczeniu przez filtr specjalistycznego detergentu, który wypiera zalegający olej silnikowy, po czym filtr czyszczony jest wodą o wysokim impulsowym przepływie. Tak kilkukrotnie wyczyszczony SCR jest suszony gorącym powietrzem, po czym chłodzony. W ten sposób prawie wszystkie zanieczyszczanie zostają usunięte a sprawność filtra zostaje przywrócona. Podczas regeneracji testowane są również jego parametry, przed czyszczeniem i po, aby móc wskazać klientowi różnice oraz wszelkie wskazówki na temat dbania o układ wydechowy swojego pojazdu. Koszt tego procesu sprawia, że aż chce się sprawdzać sprawność filtra, ponieważ można w ten sposób uniknąć większych kosztów w przypadku wymiany.

Samochody ciężarowe są wyposażone w filtry cząstek stałych, niezbędne w długich trasach. Aby mogły one działać w pełni sprawnie stosuje się metodę regeneracji SCR, która pomaga w przywróceniu filtra do dawnej sprawności. Niski koszt i szybkie wykonanie czyszczenia i pomiarów sprawiają, że jest to metoda idealna dla każdego kierowcy.