Jak sobie poradzić po wypadku?

 

Bardzo często osobom, które uczestniczyły w wypadku ciężko jest wrócić do normalności. Często pojawia się również strach przed ponownym kierowaniem samochodem. Strach ten zazwyczaj jest skutkiem traumy jaką przeżyliśmy w wyniku uczestnictwa w tym strasznym zdarzeniu. Jak można sobie poradzić i gdzie szukać pomocy?

Powrót za kółko po wypadku

jak radzić sobie po wypadkuW przypadku jazdy samochodem nie zawsze sprawdzi się metoda, która mówi żeby jak najszybciej wrócić za kółko. Aby nie narażać się na dodatkowy stres pierwsze podróże powinny być krótkie. Powinniśmy również poruszać się po dobrze znanej nam trasie. Często pomaga również obecność bliskiej osoby, do której mamy ogromne zaufanie. Nie może ona nas rozpraszać i powodować dodatkowego zdenerwowania. Jak radzić sobie po wypadku kiedy nadal odczuwamy lęk, mamy ataki paniki, a nasze serce szybciej bije na myśl o powrocie na miejsce za kierownicą? Najlepszą metodą jest poszukanie wsparcia w najbliższym otoczeniu. Często jednak to nie pomaga, więc warto również zastanowić się nad uzyskaniem pomocy od specjalnych instytucji. Pomoc taką uzyskamy w organizacjach pozarządowych, fundacjach, a także od ubezpieczyciela. Czasami zdarza się, że powrót za kierownicę wydaje się pozornie łatwy. Strach i uczucie dyskomfortu mogą jednak nas dopaść w określonej sytuacji, która będzie nam przypominać o wypadku. Najlepiej wtedy zatrzymać auto w miejscu bezpiecznym, tak żeby nie przeszkadzało innym uczestnikom ruchu drogowego. W takiej sytuacji musimy dać sobie czas na ukojenie nerwów, a możemy to zrobić poprzez głębokie oddychanie lub krótki spacer.

Po wypadku często nie czujemy się komfortowo za kółkiem. Żeby ponownie poczuć się pewniej prowadząc samochód dobrym pomysłem są dodatkowe jazdy doszkalające. Pod okiem profesjonalnej osoby możemy na nowo oswoić się z prowadzeniem pojazdu. Wypadek to traumatyczne przeżycie, które w dużym stopniu może odcisnąć się na naszym codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli sami nie potrafimy sobie poradzić z taką sytuacją to powinniśmy poprosić o pomoc.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://www.eloodszkodowania.pl/