Jak wybrać smoczek?

 

Przyjście na świat dziecka jest często związane z wieloma wyborami. Nagle okazuje się, że każda możliwa kwestia ma zarówno swoje pozytywne jak i negatywne strony. Dlatego jako dobrzy rodzice chcemy dla pociechy jak najlepiej i zastanawiamy się nad przeróżnymi opcjami. Takim dylematem może być kupno najlepszego smoczka na rynku. Jak wiemy małe dzieci mają odruch ssania, który ciężko jest zaspokoić.

Wybór idealnego smoczka

jaki smoczek dla niemowlakaZwłaszcza kiedy matka karmi piersią. Wtedy aby uspokoić niemowle smoczek może okazać się niezastąpiony. Zastanawiając się jaki smoczek dla niemowlaka wybrać musimy wiedzieć, że na rynku główny podział odbywa się ze względu na materiał z jakiego jest wykonany. Dlatego możemy wyróżnić silikonowe oraz lateksowe. Te silikonowe są bezbarwne i przeźroczyste. Ponadto nie mają żadnego zapachu oraz smaku. Natomiast te z lateksu mogą być matowe. One ze względu na materiał mają specyficzny zapach oraz smak. Dlatego nie którzy twierdzą, że trudniej jest od nich odzwyczaić maluszka. Jednak jest to kwestia konkretnego modelu i nie warto szufladkować każdego smoczka wykonanego z silikonu. Oprócz tego smoczek musimy dobrać w zależności od wielkości. Tutaj głównym wskaźnikiem jest oczywiście wiek naszego dziecka. Szczegółowe informacje znajdziemy na opakowaniu konkretnego produktu.

Dlatego przed zakupem koniecznie trzeba zwrócić uwagę dla jakiej kategorii wiekowej jest przeznaczony konkretny smoczek. Jeżeli chodzi o kupno tego produktu to warto wiedzieć, że są to niskie koszty. Dlatego jeżeli rodzice znajdą dobrą cenę to często kupują większą ilość na zapas. Warto pamiętać, że tutaj należy dbać o pochodzenie smoczka ze względu na zapewnienie wysokiej jakości produktu. Powinno się nabywać tą rzecz od sprawdzonych producentów.