Jak zaprojektować przytulną sypialnię

Spanie jest jedną z najważniejszych czynności naszego życia. Zajmuje nam niemal tyle samo czasu co nasza praca i inne aktywności. Jej znaczenie jest niezwykle ważne dla regeneracji naszego organizmu. Jednak aby było całkowicie skuteczne, musi być spełnionych kilka podstawowych zasad.

Zasady wyboru odpowiedniego łóżka 

tanie narożniki z funkcją spaniaPo zakupie naszego nowego mieszkania, przyszedł czas na zakup kilku nowych mebli, w tym najważniejszego – łóżka. Chcieliśmy aby było to wyjątkowo wygodne miejsce nie tylko do spania, ale również do wypoczynku. Ze względu na wielkość mieszkania, które było dość małe, w pierwszej kolejności nasze kroki skierowane były do znanego i lubianego sklepu, który szczyci się z projektowania praktycznych i funkcjonalnych mebli. Na początku musieliśmy jednak podjąć ważną decyzję o rodzaju naszego łóżka. Było to dość trudne, ponieważ mając dwa pokoje z kuchnią, chcieliśmy zarazem posiadać wygodną sypialnię, gabinecik, oraz miejsce w którym mogliby przenocować nasi goście. Dodatkowo, chcieliśmy aby to wszystko było bardzo wygodne i przytulne. Wymagania dość spore, ale jak to mówią, dla chcącego nic trudnego, rozpoczęliśmy więc planowanie i poszukiwania odpowiedniego łóżka. W sklepie zajął się nami miły pan, który po wysłuchaniu naszych oczekiwań, otworzył komputery i wprowadził wszystkie istotne parametry, po czym wydrukował coś i z miłym uśmiechem przekazał nam dwa projekty. To niewiarygodne, ale projekty obejmowały rozwiązanie którego w ogóle nie braliśmy pod uwagę, mianowicie funkcjonalne i tanie narożniki z funkcją spania. Zaskoczeni ale podekscytowani, daliśmy się zaprowadzić do miejsca proponowanych przez sprzedawcę mebli.

Ku naszemu zdziwieniu były to naprawdę wyjątkowo wygodne meble. Po rozłożeniu, mieliśmy do dyspozycji równą i miękką płaszczyznę do spania dla dwóch a nawet trzech osób, a po złożeniu piękny ergonomiczny narożnik, który idealnie komponował się z resztą mebli. No cóż, wniosek jest jeden, coś planujemy, a i tak w końcu problem rozwiązują specjaliści.