Kieszonkowy endoskop na usb

 

Gdybym miał wybrać najbardziej przydatny sprzęt podczas zdecydowanej większości działań, bez wahania wybrałbym endoskop. Urządzenie to, mimo niewielkich rozmiarów, było szalenie przydatne i pomagało podczas wielu kontroli i przeszukań, zdecydowanie oszczędzając nasz cenny czas i pozwalając na przyśpieszenie całości czynności.

Policyjny endoskop na usb

endoskopy usbPomysł na korzystanie z endoskopu, czy kamery inspekcyjnej, jak niekiedy tego rodzaju urządzenia były nazywane, podpatrzyliśmy od kolegów z ogniwa saperskiego. Zaczęli oni używać endoskopów gdy ilość fałszywych zgłoszeń, zmuszająca ich do ciągłego bycia w terenie stała się zbyt uciążliwa, i musieli oni jakoś przyśpieszyć pracę, żeby móc w ogóle nadążyć. Na moim wydziale, mieliśmy jednak ten komfort, iż mogliśmy przeprowadzić działania w spokoju, choć nie zawsze dało się wszystko załatwić szybko, szczególnie jeśli przychodziło do kontroli i przeszukania danego miejsca. Dlatego też my również zaopatrzyliśmy się w niewielkie endoskopy usb, mieszczące się w dużej kieszeni, aczkolwiek ogromnie przydatne do kontroli jakiegokolwiek miejsca, do którego mieliśmy utrudniony lub uniemożliwiony całkowicie dostęp. Mimo iż nasze modele były dość podstawowe, gdyż nie mieliśmy zbyt wielu możliwości noszenia ze sobą sprzętu, to jednak były ogromnie pomocne, szczególnie w przypadku gdy należało szybko odtworzyć materiał z kamery, bo endoskopy tego typu mogły zostać podłączone bezpośrednio do laptopa, czy nawet do telefonu komórkowego, by można było bez trudu obejrzeć nagranie z kontroli.

Urządzenia te miały dość pojemne baterie, a w razie potrzeby, można je było podłączyć do każdego portu usb, podobnie jak telefon, i podładować. Ich prosta konstrukcja oznaczała również, że były o wiele wytrzymalsze niż bardziej skomplikowane modele.