Kompaktowe agregaty budżetowe

Wielu osobom nie potrzebny jest duży i ciężki agregat prądotwórczy, przeznaczony bardziej do zastosowań budowlanych niż do pracy przy zasilaniu kilku urządzeń domowych podczas wyjazdu za miasto. Takie agregaty bywają ciężkie i nieporęczne, toteż osoby szukające generatora do zastosowań rekreacyjnych preferują kompaktowe, wygodne w transporcie urządzenia.

Małe generatory prądu do rekreacyjnego zastosowania

agregaty prądotwórcze - najlepsze cenyNietrudno obecnie znaleźć małe i wygodne agregaty, które przeznaczone są do zasilania kilku urządzeń o małym poborze prądu jednocześnie. Wręcz przeciwnie, wiele profesjonalnych sklepów ma w ofertach małe, przenośne agregaty prądotwórcze – najlepsze ceny można zaobserwować oczywiście w sklepach samych producentów takich urządzeń, aczkolwiek punkty które sprowadzają takowe urządzenia od zagranicznych firm również nie wyceniają ich szczególnie nierozsądnie. Przede wszystkim, małe i kompaktowe generatory mają dość niskie napięcie rozładowywania, które nie jest odpowiednie dla urządzeń przemysłowych i narzędzi elektrycznych, aczkolwiek jest aż nadto wystarczające by zasilać radia czy oświetlenie w niedużych ilościach. Największą zaletą tego typu generatorów prądu jest niewątpliwie ich mały rozmiar, ułatwiający przenoszenie, przewożenie czy ustawienie praktycznie w dowolnym miejscu. Są całkowicie przenośne, a z racji iż nieraz nie przekraczają wymiarów standardowego plecaka turystycznego, mogą być w takowym przenoszone.

Nie należą także do urządzeń pochłaniających duże ilości paliwa, gdyż ich mały silnik nie potrzebuje zbyt dużo benzyny podczas normalnej pracy, i zazwyczaj działa około do ośmiu godzin przy normalnym trybie pracy nim potrzebuje uzupełnienia paliwa. Oznacza to iż taki generator jest doskonałym zasilaniem do wyposażenia większości działek wypoczynkowych.