Korzystanie z sauny na podczerwień we własnym domu

 

Coraz więcej osób korzysta regularnie z saun. Oczywiście za każdą taką wizytę trzeba płacić. Sauny znajdują się na basenach, siłowniach, w ośrodkach sportowo-rekreacyjnych. W większości przypadków są to sauny parowe. Nie każdy jednak może korzystać z takiej sauny.

Bezpośrednie ogrzewanie ciała przez promieniowanie podczerwone

domowe sauny infraredDotyczy to przede wszystkim osób starszych, które mają problemu z układem krążenia i oczywiście dzieci, które nie rozwinęły jeszcze w pełni ośrodka termoregulacji w mózgu. Właśnie dlatego stworzono nowy rodzaj sauny, z której korzystać mogą nie tylko osoby z problemami układu sercowo-naczyniowego, ale również dzieci. Mowa o saunach infrared. Inaczej nazywane są one saunami na podczerwień. Jak sama nazwa wskazuje, są to sauny, w których znajdują się panele podczerwieni. To one emitują promieniowanie podczerwone, docierające bezpośrednio do ludzkiej skóry. W ofercie znajdują się nawet niedrogie domowe sauny infrared – teraz każdy może mieć taką saunę we własnym domu czy mieszkaniu. Może to być sauna jednoosobowa lub kilkuosobowa. Zaletą tych saun jest to, że wcale nie trzeba wykonywać skomplikowanych remontów, by montaż sauny był możliwy. Kupuje się gotowe kabiny, a panele zasilane są prądem elektrycznym o standardowym napięciu i częstotliwości. Osoby, które uwielbiają korzystać z takich saun, powinny zdecydować się na takie rozwiązanie. W saunie na podczerwień panuje niższa temperatura niż w saunie parowej. Również wilgotność powietrza jest niższa.

Tego typu sauny infrared wpływają pozytywnie na organizm człowieka, a co najważniejsze – pozwalają się zrelaksować po długim dniu pracy. Sauna na podczerwień nagrzewa się szybko. Nie dochodzi tutaj do wcześniejszego ogrzewania powietrza, bo promieniowanie infrared działają bezpośrednio na ciało człowieka i doprowadzają do jego ogrzania.