Księga gości na przyjęcie ślubne

Organizacja wesela zwykle zaczyna się nawet na dwa, trzy lata przed wybraną datą przyjęcia. Nic w tym jednak dziwnego skoro do zaplanowania oraz ustalenia jest tak wiele ważnych kwestii. Zaczynając od wyboru sali i fotografa, kończąc na zaproszeniach, księdze gości czy wyjątkowych podziękowaniach. Najważniejsze, aby wszystkie poszczególne elementy były ze sobą spójne, dlatego dobrze skupić się na jednym, określonym motywie organizowanego przyjęcia i dopasować do niego wszystkie kroki i podejmowane decyzje.

Księga gości – elegancka czy zabawna?

personalizowana księga gościNiektórzy rezygnują z księgi dla gości, co może okazać się sporym błędem, ponieważ element ten stanowi w przyszłości wyjątkową pamiątkę, którą chętnie małżeństwo pokazuje swoim dzieciom, wnukom oraz znajomym, których nie było na ślubie. Personalizowana księga gości powinna zostać dopasowana do pary młodej, uwzględniając jej pasje, styl wesela oraz charaktery. Niektórzy stawiają na klasykę i wybierają eleganckie księgi, w których goście mogą napisać kilka pozytywnych słów czy życzenia dla młodego małżeństwa. Inni z kolei chcą, aby księga miała nieco inną, zabawniejszą formę. Tutaj często dołączany jest aparat z samowyzwalaczem, który jest wykorzystywany przez gości do wykonania śmiesznego zdjęcia (dodatkowo można zamówić ciekawe rekwizyty), które następnie jest wklejane do księgi i opisywane zabawnym wierszykiem czy informacją dla pary młodej.

Wybór księgi weselnej zależy od indywidualnych upodobań, jednak z pewnością nie należy rezygnować z tego elementu przyjęcia ślubnego. Księgi mogą mieć różny styl, a nawet wielkość, dobrze jednak wcześniej poinformować gości o dostępnej na sali księdze, aby mogli się przygotować i przemyśleć słowa, które do niej samodzielnie wpiszą. Można na przykład dodać taką informację już za zaproszeniach.