Kultury bakterii znane człowiekowi

 

Warto zdawać sobie sprawę, że ludzki organizm zamieszkują miliardy różnego rodzaju bakterii. Tylko nieliczne mogą być dla nas niekorzystne. Większość jest naszymi sprzymierzeńcami bez których człowiek nie mógłby funkcjonować. Dlatego trzeba dbać o to, żeby właśnie te niezbędne dla jakości naszego życia bakterie rozwijały się jak najlepiej. Mamy na to wpływ, choćby stosując odpowiednią dietę.

Nasze samopoczucie jest zależne od naszych kultur bakterii

kultury bakteriiNa temat wpływu kultury bakterii na nasze zdrowie wiele już napisano. Nie ulega wątpliwości, że bakterie zamieszkujące nasze jelita mają ogromny wpływ na trawienie choćby tłuszczu, czy cukru. Od tego zależy przecież nasza waga. Wiadomo też, że to właśnie te kultury bakterii decydują o naszym poczuciu głodu. Mają więc zdecydowany wpływ na naszą wagę. Rodzaj dostarczanego przez nasz pokarmu determinuje rozwój pewnych bakterii, innym nie dając szans, a to właśnie od rodzaju zależą nasze wybory żywieniowe. Tak zwana chęć na słodkie, jest uzależniona o rodzaju i ilości odpowiednich bakterii znajdujących się w jelitach. Dlatego wystarczą dwa tygodnie odpowiedniej diety, żeby zmienić w pewnym stopniu cały stosunek jednych bakterii do drugich. Jeśli uda nam się ograniczyć ilość bakterii pomagających w trawieniu cukrów, będziemy w stanie łatwiej zapanować nad pragnieniem zjedzenia wysoko węglowodanowego posiłku. Oczywiście duże znaczenie ma też zmiana nawyków żywieniowych i przyzwyczajeń. Jednak regulowanie kultury bakterii może w dużym stopniu ułatwić nam zapanowanie nad preferencjami żywieniowymi i po prostu w dość łatwy sposób będziemy mogli wpływać na nasze pragnienia żywieniowe. Kluczem jest ten pierwszy wysiłek, za którym pójdą następne kroku świadomego jedzenia, i rozważnego budowania sobie we własnym organizmie właściwych kultur bakterii.

Warto spróbować, ponieważ ten stosunkowo niewielki wysiłek może zupełnie zmienić nasze nawyki żywieniowe. Stanie się to bez większego wysiłku, w kolejnych etapach takiej diety. Po prostu z czasem przestaniemy mieć ochotę na tzw. słodkie. Nic nie tracimy, próbując, dlatego chyba warto, nie odkładając tego na później. Jutro zaczyna się dzisiaj.