Kursy na prawo jazdy

Niektórzy mogłoby się wydawać, że prowadzenie samochodu mają we krwi i nie sprawia im to żadnego kłopotu. A inni przedłużają naukę w nieskończoność i ciągle są kierowani na egzamin poprawkowy, bo nie mogą opanować samochodu. 

Czego uczą instruktorzy na kursie prawa jazdy? 

kurs prawa jazdy w KrakowieKażdy kto chce prowadzić samochód musi posiadać wymagane uprawnienia, czyli czynne prawo jazdy. Jeżeli go jeszcze nie mamy, a umiemy jeździć, to w każdej chwili możemy się zapisać na termin egzaminu. Jednak zaliczenie go nie jest proste, bo instruktorzy są bardzo wymagający. Dla osób, które nigdy nie miały styczności z samochodem, lub czują się jeszcze niepewnie za kierownicą, są organizowane kursy w szkołach jazdy. Trwają one trzydzieści godzin i obejmują praktyczną i teoretyczną cześć. Kurs prawa jazdy w Krakowie zrobimy najszybciej w ciągu czterech, sześciu tygodni. Dużo zależy od naszej dyspozycyjności. Na kursie zdobywamy teorię i praktyczne umiejętności, które w przyszłości będziemy wykorzystywać w trakcie prowadzenia samochodu. Znajomość przepisów kodeksu drogowego jest podstawą, aby sprawnie jeździć po ulicach. W trakcie trzydziestu godzin, instruktor nauczy nas parkować na trzy różne sposoby, sprawnie jeździć do tyłu i przodu, bezbłędnie wykonywać łuk na placu manewrowym i ruszać pod górkę z zaciągniętego hamulca ręcznego. Wszystkie te elementy są obowiązkowe na egzaminie, więc musi do nich być porządnie przygotowani. Na egzaminie potrzebna też będzie wiedza z zakresu podstawowej budowy silnika.

Większość kursantów zdaje za drugim, lub trzecim podejściem egzamin. Ci, którym się udaje za pierwszym razem, są perfekcyjnie przygotowani, lub mają dużo szczęścia. W Krakowie niemalże każdego dnia na ulicach spotkamy elki z przyszłym kierowcom i egzaminatorem.