Listwa przypodłogowa – ważny drobiazg

Remont mieszkania to zawsze ogromne przedsięwzięcie. Rozmiar naszego M2 czy M3 nie ma znaczenia. Ilość drobiazgów do wykończenia zawsze jest ogromna. I to zwykle właśnie one opóźniają nasz efekt zakończonego remontu. Te „grubsze” prace staramy się wykonać sprawnie, bo są zwykle pracochłonne i dość brudne. A co z resztą?

Waga listew przypodłogowych w remoncie mieszkania

listwy przypodłogoweCzęsto najważniejsza część prac remontowych jest zakończona, ale nadal mówimy, że nie jest ładnie. Zwyczajnie brakuje wykończenia, które okazuje się niezwykle istotne do osiągnięcia końcowego rezultatu. Położone panele nie będą dobrze wyglądać jeśli między nimi a ścianą pozostanie nieestetyczna szpara. Taki drobiazg jak listwy przypodłogowe dopełnią dopiero efektu dobrze położonej podłogi. Aby poprawiały estetykę, a nie zaburzały muszą być dobrze dobrane. Przede wszystkim istotny jest ich odcień. Nie powinien rzucać się w oczy, gdy spojrzymy na podłogę. Trzeba wybrać bardzo zbliżony do paneli. Ważna będzie też tekstura, czyli gęstość i wygląd słoi. Ponadto zwróćmy uwagę na wysokość listwy. W małym pomieszczeniu bardzo wysoka listwa będzie wyglądać przytłaczająco. Użyjmy węższej, która nie zaburzy estetyki. Dotnijmy listwy dokładnie, poświęćmy na to dłuższą chwilę, aby ładnie dochodziły do kątów czy futryn od drzwi. Te drobiazgi składają się bowiem na końcowy efekt naszych prac. Dopiero dopracowanie takich szczegółów pozwoli uzyskać pożądany efekt. 

Tak niewielka rzecz jak listwy przypodłogowe może znacząco wpłynąć na rezultat remontu naszego mieszkania. To właśnie takie drobiazgi są istotne i cieszą nasze oko. Nie zapominajmy nie tylko o listwach, ale i dopasowanych klamkach, uchwytach do szaf czy właściwym dla pomieszczenia oświetleniu. Dzięki takim szczegółom nasza praca da oczekiwane rezultaty.