Materac z pianki

 

Podczas snu dzieci się regenerują i przyswajają nowe informacje, które zdobyły w ciągu dnia. Jeżeli sen zostanie zakłócony, to proces ten może zostać przerwany. Aby małych dobrze spał, to potrzebuje wygodnego łóżka. 

Jakie materace są najlepsze dla dzieci?

materac piankowy dla dzieckaPodstawą dobrego snu jest wygodne łóżko, niezbyt małe, z dopasowanym materacem. Do pewnego wieku lepiej żeby dzieci spały na twardym materacu, żeby pomóc kręgosłupowi we właściwym kształtowaniu się. Do spania dla noworodków i niemowlaków najlepszy jest materac piankowy dla dziecka do około jednego roku życia. Pianka jest termoelastyczna i zapewnia właściwe podparcie kręgosłupa w każdej pozycji. Jest ona złożona z kilku elastynach warstw, charakteryzujących się dużą przewiewnością, która pomaga utrzymać materac w czystości i zapobiega to gromadzeniu się kurzu, brudu i wilgoci. Ponieważ pianka z jakiej wykonany jest materac jest syntetycznym materiałem, to nie powoduje uczuleń i jest antyalergiczna. Mogą na nim spać maluchy z wrażliwą skórą bez obawy o zdrowie. Niektóre modele piankowych materacy dla dzieci są dwustronne co jest bardzo wygodne w zastosowaniu. Każdy materac jest też zabezpieczony specjalnym pokrowcem, który w razie zabrudzenia możemy wyprać w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni, ponieważ jest wykonany z wysokogatunkowej bawełny. Rozmiary jakie znajdziemy w sklepach, to sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów, które pasują do łóżeczek ze szczebelkami, oraz w rozmiarze sto pięćdziesiąt na dziewięćdziesiąt.

Materace dziecięce możemy kupić w każdym sklepu z artykułami dla dzieci, oraz z salonach z materacami. Przed zakupem warto sprawdzać czy dany model spełnia konieczne certyfikaty jakości, które będą gwarancją bezpieczeństwa. Najtańszy materac kupimy już za niecałe dwieście złotych.