Modny ochraniacz modułowy

Nie wystarczy kupić samego łóżeczka ze szczebelkami dla dziecka, ponieważ potrzebne jest jeszcze jego wyposażenie. Przeważnie odnosi się to do odpowiedniego, twardego materaca oraz kompletu pościeli w której maluch będzie spać.

Ile kosztują ochraniacze modułowe?

ochraniacz modułowy do łóżeczka minkyNoworodki większość swojego życia spędzają na spaniu, zatem ich łóżeczko musi być odpowiednio dostosowane. Niemowlęta z wiekiem coraz mniej śpią, ale ciągle jest to więcej niż połowa doby. W tym okresie maluchy śpią w łóżeczku że szczebelkami, które z jednej strony jest dla nich idealnym zabezpieczeniem przed wypadnięciem, ale z drugiej może być przyczyną bolesnego uderzenie w trakcie drzemki. Jednakże można to ryzyko zminimalizować lub nawet całkowicie wykluczyć, a jest to bardzo proste. W tym celu należy zakupić ochraniacz modułowy do łóżeczka minky, który jako jedyny posiada dwie strony. Z jednej jest miękka bawełna, a z drugiej ciepły polar minky. Bawełniana strona ochraniacza idealnie się sprawdza na okres ciepłych miesięcy, natomiast polarowa strona będzie najlepsza na jesień i zimę, kiedy jest chłodniej. Na ochraniacze decyduje się wielu rodziców, gdyż poza zabezpieczeniem szczebelków od wewnętrznej strony łóżeczka, zapewniają one dziecku nieco prywatności i spokoju, gdyż ograniczają dostęp płynących z zewnątrz bodźców świetlnych i dźwiękowych. Ich wysokość może sięgać  od dwudziestu do nawet trzydziestu pięciu centymetrów, zatem skutecznie malucha izolują. To świetne rozwiązanie, jeżeli łóżeczko malucha znajduje się w pokoju rodziców.

Łóżeczko niemowlaka czy noworodka, można wyposażyć niewielkim kosztem, potrzebny jest tylko materac, prześcieradło, komplet pościeli i ochraniacze, które kupimy już za niecałe czterdzieści złotych. Wbrew pozorom są one bardzo przydatne.