Moja przygoda z decoupage

Paręnaście tygodni temu przyjaciółka sprezentowała mi kolorowankę dla dorosłych. Mają one za zadanie łagodzić stres i poprawiać koncentrację. Wtedy też odkryłam, że kreatywne spędzanie czasu jest czymś, co rzeczywiście poprawia mój nastrój. Dlatego też postanowiłam spróbować swoich sił w malowaniu, decoupage oraz różnego rodzaju projektach diy. Jedna z tych rzeczy podbiła moje serce.

Decoupage to niezwykle przyjemne, tanie hobby

jakie farby do decoupageMalowanie i kolorowanie sprawia mi dużo radości. Jednakże to ozdabianie przedmiotów codziennego użytku przy pomocy papierowych elementów, zwane powszechne decoupage lubię najbardziej. Zawsze jestem zachwycona, kiedy widzę jak jakaś zwykła, czasem niepotrzebna rzecz, którą mamy w domu, zmienia się nie do poznania. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z decoupage, byłam kompletnym laikiem. Nie wiedziałam jakie farby do decoupage będę najlepsze, jaki klej dobrze sprawdzi się do przyklejania serwetek na przedmioty, a nawet jak powinno zabezpieczać się finalny efekt projektu. W decoupage podoba mi się też to, że nie potrzebuję inwestować w nie dużo pieniędzy. Możemy wykonać jakiś fajny projekt tylko przy pomocy serwetek, kleju, farb i lakieru. Jeżeli chodzi o farby to moim zdaniem najlepsze są farby akrylowe, które występują w sklepach w szerokiej gamie kolorystycznej. Poza tym są też tanie.

Po kilku miesiącach radzę sobie coraz lepiej z własnoręcznym ozdabianiem przedmiotów różnymi technikami. Najlepiej czuję się w decoupage, który łączy ze sobą wiele elementów sztuki, więc do tworzenia w tej technice potrzebne jest dużo różnych artykułów plastycznych. Bardzo lubię korzystać z farb do decoupage, ponieważ można nimi uzyskać świetne efekty i stworzyć niepowtarzalne projekty. A do tego są one łatwe w użyciu.