Najlepsi pracownicy z Mołdawii

Wiele polskich firm, z racji niedoboru pracowników, musi ich szukać poza granicami kraju. Znajdowaniem zagranicznych pracowników, którzy są zainteresowani praca w Polsce, zajmują się profesjonalne agencje, posiadające rozległe kontakty międzynarodowe. 

Czy mołdawski pracownik jest tańszy od polskiego? 

pracownicy z mołdawiiNiewiele się o tym mówi, ale do naszego kraju przyjeżdżają pracownicy nie tylko z najdalszych okolic świata, ale również z krajów Europy, które nie należą do Unii Europejskiej. Często słyszymy, że nasz rynek pracy jest totalnie niezagospodarowany, jednak ta sytuacja powoli się zmienia. Lukę wypełniają właśnie pracownicy najemni z mniej zamożnych części świata i Europy. Pracownicy z Mołdawii to ludzie, którym nie jest obca ciężka praca i zaangażowanie. To ludzie kulturalni i z gruntu niekonfliktowi. Mołdawianie szukają zatrudnienia zarówno w pracach fizycznych, jak i umysłowych. Dlatego każdy pracodawca, ma spory wybór kandydatów. Polacy również wyjeżdżają do innych krajów starej Europy, w poszukiwaniu lepszych zarobków lub lepszego życia. Analogicznie jest w przypadku pracowników z Mołdawii. Dla nich, Polska to małe Eldorado, gdzie mogą wieść godne życie, nie martwiąc się o utrzymanie rodziny. Dla pracowników z Mołdawii jesteśmy krajem atrakcyjnym pod względem zarobków, dlatego nie ma się co dziwić, że tak wielu zgłasza się do pracy w naszym kraju. Jeżeli jesteśmy zainteresowani zatrudnieniem Mołdawianina, musimy skontaktować się z agencją pracy, która zajmuje się ich wyszukiwaniem. 

Mołdawia to bardzo małe państwo, które nie stwarza zbyt wielu perspektyw na dobre zarobki. Dlatego też mieszkańcy Mołdawii, często decydują się na znalezienie pracy daleko od swojego kraju. To zapewnia im perspektywę na lepszy byt i godne warunki.