Najlepsze radio CB

Osoby, które sporo czasu spędzają za kierownicą często korzystają z nowoczesnych urządzeń ułatwiających im pokonywanie trasy. Dziś chciałbym skupić się na jednym z takich urządzeń, które obecnie posiada niemal każdy kierowca ciężarówki. Mowa tu oczywiście o radiach CB. Urządzenia te potrafią być niezwykle pomocne przy unikaniu korków czy innych problemów związanych z podróżą.

Radio CB – jakie wybrać?

radia cbWybór odpowiedniego radia CB to kwestia niezwykle ważna dla każdego kierowcy. Jeśli stwierdzimy, że nie ma sensu inwestować w droższy sprzęt to może nam się to odbić przysłowiową czkawką. Chodzi bowiem o to, że radia CB z niższej półki często gubią sygnał lub generują zakłócenia. Korzystanie z takiego radia bywa zupełnie nieefektywne bowiem często nie jesteśmy w stanie nadać komunikatu albo go usłyszeć. Nie mam zamiaru robić tutaj reklamy jakieś firmie zajmującej się produkcją tych fantastycznych urządzeń ale chciałbym zaznaczyć, że warto kupować sprzęt markowy. W ten sposób unikniemy niemiłej niespodzianki związanej ze sprzętem niskiej jakości. Kupując radio CB koniecznie pytajmy o to czy prezentowany nam przez sprzedawcę sprzęt posiada funkcję redukującą szumy. Jest to niezwykle istotne bowiem wpływa na komfort używania takiego sprzętu. Technologia ta znana jest pod skrótem ASQ więc zwracajmy uwagę na to czy na opakowaniu taki skrót widnieje. Najprawdopodobniej będzie on dość mocno wyeksponowany więc łatwo się zorientujemy czy dane radio taką opcją dysponuje.

Niektóre radia dostępne w sprzedaży posiadają funkcję RF-gain. Odpowiada ona za eliminowanie zakłóceń. Jest ona szczególnie przydatna w miejscach gdzie możemy spotkać dużą liczbę odbiorników. Funkcja ta sprawi również, że nie będziemy słyszeć niewyraźnych komunikatów nadawanych przez kierowców, którzy znajdują się w bardzo dużej odległości od nas.