Najlepsze stacje do samochodów elektrycznych

Ładowarki samochodów elektrycznych są bardzo wygodnymi urządzeniami, które dodawane są do każdego nowego samochodu, jaki wyjeżdża z firmowego salonu. Nie są jednak sprzętem wysokiej klasy, a wielu posiadaczy samochodów elektrycznych twierdzi iż bywają niewygodne. Stacje ładowania pojazdów, które pojawiają się coraz częściej na prywatnych posesjach są znacznie bardziej rekomendowane przez kierowców.

Przydomowa stacja ładowania samochodów

nowoczesna domowa stacja ładowania samochodów elektrycznychDomowe stacje, służące zarówno jako miejsce ładowania samochodów elektrycznych jak i miejsce postojowe coraz częściej pojawiają się na terenie posesji, gdyż w przeciwieństwie do małych, przenośnych ładowarek są nie tylko wydajniejsze, ale również wyposażone w mnóstwo udogodnień, które ułatwiają ładowanie samochodu i przyśpieszają cały proces, jednocześnie chroniąc ogniwa przed uszkodzeniami. Każda nowoczesna domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych może obsłużyć co najmniej dwa samochody, a w niektórych wariantach przewidziano możliwość rozszerzenia funkcjonalności do nawet czterech pojazdów jednocześnie. Wiele rodzajów stacji służy również jako wiata samochodowa, jeszcze bardziej przydając się kierowcom, zwłaszcza tam gdzie nie ma żadnego garażu na samochody, z racji małej powierzchni posesji czy innych powodów.

Stacje posiadające wiaty mogą być dodatkowo wyposażone w panele fotowoltaiczne, które zastępują zewnętrzne źródła energii w magazynach stacji, jeszcze bardziej przyczyniając się do minimalizacji kosztów eksploatacji samochodu. Budową takich stacji zajmuje się obecnie mnóstwo firm, przede wszystkim należących do producentów samochodów elektrycznych, toteż ustanowienie takiej stacji na wybranej posesji to kwestia kilku dni pracy, po których stacja może działać optymalnie, bez najmniejszych problemów.