Najlepsze witaminy na rynku

Niektóre witaminy i minerały szczególnie powinny być często dostarczane naszym organizmom. Od ich obecności może zależeć to jak będzie bronił się nasz organizm przed wirusami oraz innymi czynnikami chorobotwórczymi. Na ten moment dużo się mówi na temat wirusów. W związku z tym warto zainteresować się suplementacją niektórych witamin, które pozwolą się uodpornić. 

Polecana witamina D3 

d3 plus k2Jedną z najbardziej rozpoznawalnych witamin jest witamina C, której fachową nazwą jest kwas askorbinowy. Ta witamina pozwala na stabilizowanie pracy naszego układu immunologicznego. Jednak jest również inna witamina, która może bardzo wpływać na naszą odporność. Chodzi tutaj o witaminę D3. Ciekawe jest to, że nasz organizm samodzielnie jest w stanie wytwarzać tę witaminę. Do jej syntezowania dochodzi w skórze poprzez kontakt z promieniami słonecznymi. Jednak trzeba podkreślić, że w czasie zimy takiego promieniowania jest znacznie mniej. Warto wówczas nabyć suplement, jakim jest witamina D3 plus K2. Ten produkt jest bardzo ceniony ze względu na wysoką wchłanialność. Dodatkowo trzeba zauważyć, że witamina D skutecznie poprawia kondycję naszych kości. Bardzo ważna jest więc suplementacja witaminą D3 w przypadku osób w okresie dojrzewania gdzie kości mogą stać się bardziej łamliwe. Oczywiście witaminę, o której mowa powinny też zażywać osoby starsze i zmagające się z osteoporozą. 

Ogólnie rzecz biorąc witamina D3 to jedna z ważniejszych witamin, jakie powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi. Znaczne ilości tej witaminy można znaleźć w nasionach słonecznika oraz w pestkach z dyni. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy spożywać takich produktów naturalnych to wówczas zdecydowanie warto zakupić polecane suplementy. Wybierajmy jednak tylko te sprawdzone.