najlepsze wyważarki do opon

Najlepsze wyważarki do opon u wulkanizatora

Opony to bardzo istotny element samochodów i jak wiele jego części ma on ograniczony czas eksploatacji. Kiedyś nasze opony w końcu się zetrą i będą wyglądały jak te montowane do bolidów formuły 1. Jako, że większość z nas nie ma nawet co się porównywać do Kubicy nie możemy sobie pozwolić na jeżdżenie z takimi oponami, więc odwiedzamy wulkanizatora.

Czy wulkanizator używa wyważarek do opon?

najlepsze wyważarki do opon

No dobrze, wymiana opon w kołach od samochodu osobowego nie powinna być większym problemem, ale co z kołami od ciężarówek. Przecież ich koła są znacznie większe, więc ich wymiana nie może być tak samo łatwa jak w przypadku osobówek. No i tutaj się mylicie bo zarówno ciężarówka jak i osobówka to samochód, a skoro oba są samochodami to naprawia je się takimi samymi narzędziami. Tak samo jak przy osobówkach używane są montażownice do wydobycia starej opony z felgi i wciśnięcia do niej nowej opony. Różnica jest tylko taka, że są to specjalnie przystosowane do gabarytów kół od ciężarówek montażownice ciężarowe. Następnie takie koła trafiają na wyważarki do opon. Niekiedy są to nawet te same najlepsze wyważarki do opon, które stosuje wulkanizator do wyważenia kół od naszego małego samochodu osobowego. Kolejny etap do urządzenie do geometrii kół. Tutaj również może się zdarzyć, że urządzenie do geometrii kół u naszego lokalnego wulkanizatora byłoby w stanie udźwignąć ciężarówkę, bo nie wiem czy wiecie, ale nna tym etapie koła są już zamontowane do samochodu.

Na koniec pozostaje tylko zamontowanie czujników TPMS, które będą śledziły zmiany ciśnienia w oponach i w razie czego prześlą odpowiedni sygnał ostrzegawczy do komputera pokładowego ciężarówki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *