Niedrogie prywatne przedszkole

Z pewnością dzieci, które chodzą do przedszkola są bardziej otwarte na ludzi, rówieśników czy też są lepiej przygotowane do pójścia do szkoły. Przez trzy lata dzieci uczą się poprzez zabawę wielu nowych umiejętności, a także podstaw z czytania i pisania.

Co oferuje prywatne przedszkole?

dobre prywatne przedszkole w warszawieOferta edukacyjno – wychowawcza obejmuje żłobki i przedszkola, które znajdują się niemalże w każdym mieście. Nie są one obowiązkowe, zatem każdy rodzic samodzielnie podejmuje decyzję czy sam sprawować opiekę nad dzieckiem, czy woli je posłać do powyższych placówek. Jeżeli chodzi o żłobki, to jest ich zdecydowanie mniej niż przedszkoli i przyjmują maluchy do trzeciego roku życia. Starsze maluchy trafiają już do przedszkoli samorządowych lub prywatnych. Rodzice mogą wybierać przedszkola, które najbardziej im pasują, choć przeważnie w pierwszej kolejności są przyjmowane dzieci mieszkające najbliżej danej placówki. To oczywiście nie jedyne kryteriów brane pod uwagę w procesie rekrutacyjnym, gdyż liczą się też wykonane szczepienia ochronne. Niejedno dobre prywatne przedszkole w Warszawie oferuje swoim podopiecznym zajęcia dodatkowe w postaci: nauki wybranego języka obcego, muzyki, basenu, rytmiki czy robotyki. Są one prowadzone dwa – trzy razy w tygodniu jako uzupełnienie codziennych zajęć organizowanych w placówce. Maluchy mają zapewnione trzy posiłki w ciągu dnia oraz czas na popołudniową drzemkę. Natomiast w międzyczasie mogą się swobodnie bawić z innymi maluchami w sali zabaw.

Pod względem jakości opieki czy sposobu spędzania czasu, to przedszkola prywatne i samorządowe oferują taki sam poziom. Mogą jedyne proponować nieco inne zajęcia, choć w każdej placówce jest rytmika, nauka języka obcego i muzyka. Każdego września w niepublicznych przedszkolach rozpoczyna rok około kilkanaście tysięcy maluchów.