Nowoczesne akumulatory do systemu fotowoltaicznego

Rozwój technologii fotowoltaicznej śledzimy na bieżąco od czasu założenia przy zakładzie własnej elektrowni, dzięki której udało nam się całkowicie uniezależnić od zewnętrznych dostaw energii elektrycznej. Bycie na bieżąco z najnowocześniejszym wyposażeniem umożliwiło nam bardzo szybkie unowocześnianie całego wyposażenia, oraz wdrażanie najnowszych elementów elektrowni.

Półprzewodnikowe ogniwa do elektrowni fotowoltaicznych

baterie słoneczne kujawsko pomorskieJednym z tematów jaki śledziliśmy ze szczególną uwagą były akumulatory i magazyny energii do instalacji fotowoltaicznych. Nawet najlepsza instalacja nie będzie bowiem zbyt efektywna, jeśli nie ma wystarczająco dużej pojemności, dlatego też nasz magazyn energii był bardzo rozbudowany, i na bieżąco modernizowany. Od niedawna naszą uwagę zwróciły półprzewodnikowe baterie słoneczne Kujawsko Pomorskie ma już kilka obiektów wyposażonych w takie baterie, a wedle opinii operatorów systemów fotowoltaicznych na tych obiektach, są one znacznie lepsze i wydajniejsze niż dotychczasowo wykorzystywane baterie polimerowe. Baterie półprzewodnikowe mają bowiem o połowę mniejsze rozmiary niż standardowe ogniwa do systemów fotowoltaicznych, a dzięki temu pozwalają na dwukrotne zwiększenie pojemności magazynu energii, gdy zastępują starego typu akumulatory. Regulatory napięcia rozładowania, natomiast, znacznie poprawiają wydajność akumulatorów po podłączeniu do systemu o dużym poborze prądu.

Nie są one również bardzo podatne na awarie, i mają teoretyczną żywotność mierzoną w dziesiątkach lat. Tego rodzaju ogniwa są jeszcze stosunkową nowością, gdyż pojawiły się ledwie kilka miesięcy temu, aczkolwiek zyskały ogromne zainteresowanie właścicieli systemów fotowoltaicznych, i bardzo szybko stały się najbardziej rekomendowanymi magazynami energii elektrycznej.