Nowoczesne opony miejskie

Górskie rowery zazwyczaj mają opony terenowe jako standardowe wyposażenie. Większości rowerzystów nie przeszkadzają takie opony, gdyż dość dobrze sprawdzają się jako opony do jazdy po asfalcie, aczkolwiek bardziej zaawansowani rowerzyści i sportowcy preferują o wiele bardziej dopasowane opony, przystosowane do jazdy po terenie po którym najczęściej jeżdżą.

Opony do jazdy po twardej nawierzchni

opony rowerowe 29Jeszcze kilka lat temu nie można było dostać co bardziej wyspecjalizowanych opon, które pozwalały rowerzystom na jazdę po dowolnej nawierzchni, do której były przystosowane. Obecnie jednak w sklepach rowerowych można dostać najróżniejsze rodzaje opon, zarówno ogólnego przeznaczenia, jak i mocno przystosowane do jednego konkretnego rodzaju toru. Miejskie opony rowerowe 29 są jednymi z najnowszych, najbardziej charakterystycznych opon, rozpoznawalnych od razu dzięki dość unikalnemu wyglądowi i powierzchni zewnętrznej. Na pierwszy rzut oka wyglądają one na całkowicie gładkie, aczkolwiek posiadają profilowanie, choć bardzo płytkie. Ich powierzchnia jest jednak pokryta niemal niewidocznymi wgłębieniami, które zapewniają oponą niesamowitą przyczepność na dowolnej twardej powierzchni, zarówno asfaltowej jak i polnej drodze. Opony te można bez trudu zamontować w każdym rowerze górskim, mającym dwadzieścia dziewięć cali średnicy koła.

Mogą być także zakładane do rowerów trekkingowych, w których sprawdzają się jeszcze lepiej, gdyż rowery te od początku projektowane są do jazdy po drogach, toteż opony drogowe ogromnie podwyższają ich stabilność oraz komfort jazdy. Nie są to opony szczególnie kosztowne, toteż można się w nie wyposażyć bez konieczności przeznaczania na nie ogromnego budżetu. W niektórych salonach można nawet zlecić ich założenie do nowo kupionego roweru.