Nowoczesne szyby elektrochromatyczne

Biurowce mają często szklane ściany, które są bardzo estetyczne, aczkolwiek niesamowicie niewygodne. Czasem taka „otwarta” przestrzeń nie jest komfortowa dla pracowników biur, preferujących możliwość wykonywania zadań w przestrzeni mającej nieco prywatności. Duże szklane ściany również uniemożliwiają ograniczenie nasłonecznienia biura.

Zaciemniająca szyba elektrochromatyczna do profesjonalnego użytku

smart glass do biuraW biurach stosowany jest coraz częściej system centralnego sterowania wyposażeniem, podobny do tego, jaki funkcjonuje w wielu domach. W jego skład wchodzą również elektrochromatyczne szyby oraz folie, a te pierwsze są szczególnie często montowane w biurach każdego rodzaju. Szklane ściany zastępowane są Smart Glass do biura, przystosowanym do pracy z systemami centralnego sterowania, a w zależności od rodzaju takie szyby mogą być nie tylko doskonałym sposobem na zapewnienie pracownikom komfortowego stanowiska pracy, ale również doskonałą reklamą. Mnóstwo pracowników biurowych używa owych szyb również jako narzędzi użytkowych, zaciemniając widok na pomieszczenie w momencie w którym wykonują zadania czy przeprowadzają ważne rozmowy z klientami, i wyłączają szyby gdy nie są aktualnie zajęci. W podobny sposób szyby te są wykorzystywane w medycynie oraz wszędzie tam, gdzie ten sposób sygnalizacji jest preferowany. Szyby te są niemal identyczne pod względem trwałości i wytrzymałości jak zwykłe szyby okienne czy działowe, aczkolwiek wiele osób wspomina iż możliwość zaciemnienia szyby ułatwia dokładną konserwację.

Można je dostać u bardzo wielu różnych producentów, oferujących wiele różnych wariantów. Najbardziej podstawowe szyby elektrochromatyczne w zupełności wystarczają większości nabywców, aczkolwiek szyby z możliwością zmiany barwy czy polaryzacją są również bardzo rozpowszechnione.