projektowanie stron internetowych

Nowoczesne trendy w projektowaniu stron

Trend to słowo, które może nam się kojarzyć głównie z modą, lecz tak naprawdę odnieść je możemy do wielu różnych dziedzin. Trendy występują również w produkcji samochodów, stylach urządzania wnętrz.

Projektowanie stron www na przestrzeni lat

projektowanie stron internetowychNie jest od nich wolne również projektowanie stron www. Od początku historii internetu i jego rozpowszechnienia strony www są podstawowym sposobem na przechowywanie i udostępnianie informacji w internecie. Wraz z rozwojem internetu, zaczęły oczywiście pełnić coraz to nowe funkcje. Nowe technologie umożliwiły zamieszczanie filmów, a nawet zawartości interaktywnej na stronach. Nie tylko aspekty czysto graficzne decydują o wyglądzie stron, ale też właśnie między innymi te możliwości technologiczne. Przyjrzyjmy się zatem najnowszym trendom, dzięki którym tworzenie stron www zaczyna przypominać prawdziwą sztukę. Coraz częściej możemy zaobserwować tendencję do wypełniania całej powierzchni ekranu jakimś intrygującym, albo zgoła prostym i estetycznym tłem, aby przyciągnąć uwagę. To może być na przykład panorama Gdańska rozciągająca się nagle na cały nasz monitor. Zdjęcie takie, lub grafika powinny być dobrej jakości, a opatrzone jakimś dobrze wkomponowanym napisem, mogą intrygować. Zamiast grafiki pod tekstem może też znaleźć się klip filmowy, może nawet z dźwiękiem. Innym podejściem jest też stosowanie uproszczonej i bardzo eleganckiej stylistyki flat design, pozbawionej cieniowania i gradientów.

Podobnie dużą popularnością cieszą się strony wykorzystujące efekt paralaksy, często połączone z budową strony przewijanej do dołu. Trzeba przyznać że niektóre projekty stron są niesamowite. Oby najnowsze trendy stale się rozwijały.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *