Nowoczesny radar drogowy

Mierniki prędkości są używane nie tylko przez drogowe zespoły policyjne. Znajdują się one także na wyposażeniu drużyn kontroli tranzytowej czy innych służb, wykonujących zadania na drogach krajowych, więc należą do stosunkowo rozpowszechnionych urządzeń, występujących w najróżniejszej formie i wariantach.

Najnowocześniejsze radary dla służb drogowych

radarowe wyświetlacze prędkości w korzystnej cenieNajpopularniejszym i najbardziej rozpowszechnionym rodzajem miernika prędkości jest urządzenia na bazie radaru dopplera, aczkolwiek wiele innych urządzeń wykorzystuje odmienne zasady działania, często pracując w trybie który celowo uniemożliwia zastosowanie jakiegokolwiek sposobu zakłócenia jego pracy. W wielu specjalistycznych sklepach dla służb mundurowych można dostać nowoczesne radarowe wyświetlacze prędkości w korzystnej cenie, nawet te które są bardzo zaawansowane i nowoczesne. Stałe zapotrzebowanie na te urządzenia spowodowało ogromne zróżnicowanie w sprzęcie, jak również w samej konstrukcji mierników. Niektóre modele są bowiem małe i wygodne, zaprojektowane od początku jako mobilny sprzęt dla zespołów kontroli drogowej. Są jednak z reguły dość podstawowym urządzeniem, nieskomplikowanym, aczkolwiek dzięki temu łatwym w obsłudze.

Zaawansowane, wielofunkcyjne radary pomiarowe są natomiast częstym widokiem wśród załóg patroli policyjnych, i mają zdecydowanie większe możliwości, oraz nieporównywalnie większą precyzję pomiaru, niż małe, kieszonkowe radary, aczkolwiek ich wielkość jest również proporcjonalnie większa, co wpływa na komfort używania urządzenia w niesprzyjających warunkach pogodowych. Urządzenia pomiarowe wybierane są więc na wyposażenie wedle potrzeby, tak by były maksymalnie skuteczne, a przy tym wygodne do zastosowania w dowolnych warunkach, jakie mogą panować na wyznaczonym stanowisku.