Oleje z pestek dyni wspomagają leczenie prostaty

Problemy z prostatą dotykają wielu mężczyzn po 50 roku życia. Prostata znajduje się w miednicy mniejszej, zlokalizowana jest poniżej pęcherza moczowego. Jej rozrost może powodować problemy z oddawaniem moczu. Nieprawidłowości często pojawiają się na skutek starzenia się organizmu. Przypadłość ta jest wyjątkowo uciążliwa.

Olej z pestek dyni zapobiega występowaniu prostaty

polski olej na prostatę z pestek dyniWażne jest, by na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia i reagować w razie występowania nieprawidłowości. Leczenie prostaty jest indywidualnie dobrane do każdego pacjenta na podstawie diagnozy postawionej przez urologa. Często stosuje się antybiotyki, a także środki rozkurczowe. Pomocne bywa także laserowe leczenie prostaty. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie operacji. Ważna jest również profilaktyka, dzięki której można zmniejszyć ryzyko występowania choroby. Ogromną rolę odgrywa tutaj dieta. Bardzo pomocny jest także polski olej na prostatę z pestek dyni. Normalizuje on pracę układu moczowego, wspiera układ sercowo-naczyniowy i zwiększa sprawność seksualną. Olej z pestek dyni jest naturalnym suplementem diety, którego przyjmowanie może korzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie. Jest cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego powinien na stałe zagościć w diecie każdego mężczyzny. Jest bardzo pomocny w leczeniu prostaty. Zawiera fitosterole, które często są wykorzystywane w terapii łagodnego przerostu gruczołu krokowego. 

Jego stosowanie może złagodzić także objawy podrażnienia pęcherza i cewki moczowej. Produkt działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjne. Olej oczyszcza również jelita, wykazuje właściwości przeciwpasożytnicze, redukuje nadciśnienie i obniża poziom złego cholesterolu. Mozę być stosowany również bezpośrednio na skórę i włosy.