baofeng

Pasjonat wędkarstwa z baofengiem

Łowić ryby nauczył mnie mój dziadek. Jako mały chłopiec jeździłem z nim nad jezioro, siedzieliśmy na pomoście i łowiliśmy. Kiedy byłem już starszy jeździliśmy na całą noc. Wynajmowaliśmy wtedy łódź i nawet jeśli nie udało się nic złapać to wrażenia były niesamowite.

Baofeng to dodatek

baofengJako dorosły mężczyzna nadal tak robię. Pakuję sprzęt, wynajmuję łódź i całą noc siedzę na środku jeziora w zupełnej ciszy. Ostatnio postanowiłem, że czas kupić własną łódź. Tyle pieniędzy co ja wydałem do tej pory na wynajem to starczyłoby już na prawie całą łódź. Niestety nie było mnie stać na nową. Była śmieszna bo właściciel zadbał o wszystkie duperele, nawet o baofeng ale nie o silnik. Dobry silnik elektryczny do łodzi to faktycznie jest dość spory wydatek, ale moim zdaniem jest dużo ważniejszy niż wspomniany baofang. Komu on zresztą jest potrzebny? Nie jeżdżę nad jezioro klepać przez radio. Najwyraźniej niektórzy chyba jednak tak. Oprócz tego, że łódź miała stary i mocno zdezelowany silnik elektryczny do łodzi to była również w kilku miejscach dość mocno nieszczelna. Do tego aż prosiła się o pomalowanie. Zajęło mi kilka ładnych tygodni doprowadzanie łodzi do poprawnego stanu ale ostateczny efekt bardzo mi się podoba. Niestety jak na złość od kilku tygodni pogoda bardzo nie dopisuje i nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak łódź sprawdza się na jeziorze. Jestem jednak pewien, że będę bardzo zadowolony.

Co prawda była to pierwsza łódź, którą remontowałem, ale zdaje się, że wszystko zrobiłam jak należy. Nie mogę się doczekać kiedy wreszcie pojadę na ryby.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *