Pierwszy rok studiów i erp e commerce

Zdecydowałem się na studia na prywatnej uczelni. Wybrałem zarządzanie informacją. Kierunek kusił modułami informatycznymi i trochę przerażał ekonomią. Interesowałam się komputerami, ale z całą pewnością nie chciałem zostać programistą.

erp e commerceŁatwo uczyłem się obsługiwania nowych programów i lubiłem tłumaczyć innym co i jak można robić za pomocą komputera. Mama pracowała jako księgowa i nieraz słyszałem o jej zazwyczaj bardzo uciążliwych kontaktach z informatykami. W pracy użytkowali open erp. Kierownictwo chciałoby wdrożyć Web erp i rozszerzyć działalność o e commerce. Wtedy konieczne byłoby wdrożenie erp e commerce. Zainteresowałem się ofertą firmy obsługującej mamy firmę. Mieli nawet erp dla budownictwa. Powoli dojrzewałem do decyzji by pracować jako wdrożeniowiec. Nie bardzo wiedziałem na czym ta praca polega, ale księgowi nie wydawali mi się tacy straszni. Udałem się na rozmowę kwalifikacyjną do znanej firmy informatycznej. Pierwsze pytanie padło o doświadczenie w księgowości. Nie maiłem żadnego. To samo powtarzało się w kolejnych firmach. Postanowiłem popracować rok w biurze rachunkowym. Zatrudnienie znalazłem bardzo szybko. Byłem jedynym facetem w biurze pełnym kobiet. Trochę się bałem. Jednak panie zaczęły mnie faworyzować, robić mi herbatki w przerwie i zagadywać.

Było przesympatycznie. Nauczyłem się bardzo wiele. Byłem bez doświadczenia, więc wykonywałem proste prace księgowe. Powoli księgowość przestawała mieć dla mnie tajemnice. W biurze był porządek i można było postawić organizację pracy księgowości za wzór.

Więcej o erp e commerce można znaleźć na: ideaerp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *