Po czym poznać bezpieczny plac zabaw?

Posiadanie dużej rodziny od zawsze było moim wielkim marzeniem. Bardzo cieszyłam się, kiedy na świecie pojawił się mój pierwszy syn — cały i zdrowy, mimo tego, że był wcześniakiem. Chociaż pierwsze miesiące rodzicielstwa nie należały do najłatwiejszych i były niezwykle męczące, sprawiały mi dużo radości. Jako że było to moje pierwsze dziecko, zwracałam dużą uwagę na wszystkie szczegóły jego wychowania. Szczególnie długo myślałam nad wyborem odpowiedniego przedszkola.

Jaki powinien być bezpieczny plac zabaw?

bezpieczne place zabaw dla przedszkoliBardzo zależało mi na tym, żeby mój syn od najmłodszych mógł rozwijać własne zainteresowania, a także kontaktować się z innymi dziećmi. Uważałam, że to niezwykle ważne, by bawił się z rówieśnikami i zdobywał nowe umiejętności komunikacyjne. Mimo to podczas wyboru przedszkola największą uwagę zwracałam na bezpieczeństwo. Chciałam mieć pewność, że nie będę musiała martwić się o to, że mojemu synowi może stać się jakakolwiek krzywda. Z tego powodu zaczęłam się zastanawiać, jakie wymogi powinny spełniać bezpieczne place zabaw dla przedszkoli. Doszłam do wniosku, że przede wszystkim każde urządzenie musi być wytrzymałe, a dzieci podczas korzystania z placu powinny być pod stałą kontrolą opiekunów. Inną ważną kwestią było podłoże. Starałam się unikać przedszkoli, które zamiast miękkiej trawy lub piasku, wyłożyły miejsce zabaw kamykami lub żwirem. Upadki na ziemię byłyby wówczas bardzo bolesne i na pewno skończyłyby się płaczem. Nie chciałam fundować synowi takich przykrych doświadczeń, dlatego przed wyborem tego jedynego przedszkola, rozmawiałam uważnie z dyrektorami i prosiłam o możliwość obejrzenia placówki.

Nieco obawiałam się pierwszego dnia rozstania z synem. Nie wiedziałam, jak zareaguje na nowe otoczenie i kolegów, z którymi będzie się bawił. Jednak kiedy odebrałam go z przedszkola, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Moja pociecha przez całą drogę do domu opowiadała mi, jak dobrze się bawiła i pytała, kiedy będzie mogła znowu spędzić czas z nowymi znajomymi. Dzięki temu wiedziałam, że wybrałam naprawdę dobrą placówkę.