Polecane kasy fiskalne

Klient robiący zakupy w sklepie ma prawo żądać wydania paragonu, ponieważ jest to dla niego dowód dokonanej transakcji. Ten mały dokument ma duże znaczenie nie tylko dla klienta, ale także dla przedsiębiorcy, bo musi się z niego rozliczyć.

Jaką kasę wybrać?

kasy fiskalne z gdańskaPrzedsiębiorcy otwierający swoje biznesy w branży handlowej lub usługowej, muszą wiedzieć, że kasa będzie nieodzownym urządzeniem do prowadzenia sprzedaży. Służy ona do jej rejestrowania, ale także do generowania przeróżnych raportów i zestawień na podstawie dokonanych transakcji. Co prawda przedsiębiorcy mogą wybierać dowolne kasy fiskalne z Gdańska, ale zawsze muszą one zostać zgłoszone do stosownego Urzędu Skarbowego. Jedynie restauracje, warsztaty samochodowe, zakłady fryzjerskie czy kancelarie adwokackie muszą posiadać kasę w wersji online, ponieważ mają obowiązek automatycznie przesyłać do Centralnego Repozytorium Kas fiskalne raporty dobowe. Wybór kasy fiskalnej powinien być podyktowany przede wszystkim parametrami technicznymi urządzenia, ponieważ będą one bezpośrednio wpływać na jakość pracy. Im większy asortyment, tym większą pojemność musi mieć kasa, ponieważ w jej pamięci zapisywane są wszystkie transakcje, raporty, nazwy towarów, stawki podatkowe czy dane firmy. Nowoczesne kasy posiadają wewnątrz tylko jedną rolkę na paragony drukowane dla klientów, gdyż wszystko co się robi na kasie jest zapisywane w jej pamięci. Trzeba pamiętać, że przedsiębiorca kupujący swoją pierwszą kasę w firmie, może się ubiegać o dofinansowanie.

Poza kasami, na rynku dostępne są jeszcze drukarki, które pełnią identyczną funkcję, ale w przeciwieństwie do kas nie są w stanie samodzielnie działać. Kasę można podłączyć do źródła zasilania i zacząć na niej pracę, a drukarka musi być podłączona do programu sprzedażowego.