Polecane orzechy brazylijskie

Z roku na rok przybywa osób, które świadomie podchodzą do sposobu odżywiania i unikają produktów przetworzonych. W zdrowej diecie na pewno nie może zabraknąć produktów pochodzenia roślinnego oraz cennych tłuszczy Omega 3 i Omega 6.

Jakich orzechów powinno się jeść więcej?

smaczne orzechy brazylijskie - gdzie kupićWiele badań naukowych pokazuje, że zmiana sposobu żywienia już po kilkunastu dniach powoduje zauważalne zmiany w funkcjonowaniu organizmu. Wybierając świadomie żywność, wpływamy na swoje zdrowie teraz oraz na wiele lat do przodu. Jednym z istotntch składników naszej diety są orzechy, które wyglądają niepozorne, ale są prawdziwą skarbnicą witamin i składników odżywczych. Istnieje ich przynajmniej kilkanaście rodzajów, z czego na szczególną uwagę zasługują orzechy laskowe, włoskie, arahidowe, nerkowca czy pekan. Obok nich są jeszcze smaczne orzechy brazylijskie – gdzie kupić, na pewno dowiemy się w Internecie. Mają one dość duży rozmiar i lekko tłusta konsystencję po zgryzieniu. Ich smak jest bardzo delikatny, przez co będą pasować do wielu potraw. Są to orzechy, które jako jedyne zawierają potężną dawkę selenu, który jest szczególnie polecany mężczyznom. Można je jeść na wiele sposobów, ale najlepiej smakują solo. W sprzedaży orzechy brazylijskie są dostępne w formie paczek po sto, dwieście lub trzysta gramów, ale w hurtowni można je dostać nawet w kilogramowych paczkach. Warto je na stałe włączyć do diety, ponieważ zawierają mnóstwo witamin takich jak A, E i z grupy B. Ponadto mają dużo cynku i magnezu.

Orzechy brazylijskie jak wszystkie pozostałe rodzaje, są bardzo kaloryczne, dlatego wystarczy ich spożywać niewielkie ilości. Co do tego rodzaju orzechów, to wystarczy jeść dziennie po trzy do pięciu sztuk, gdyż są one dość ciężkie. To idealna propozycja jako przekąska.