Polecane taksometry fiskalne

Jedną z najpopularniejszych usług są usługi transportowe, które świadczą taksówkarze. Oczywiście żeby oni mogli pracować w zawodzie, muszą mieć odpowiednio dostosowany samochód, który spełnia wymagania prawne. Głównie odnosi się to do kasy fiskalnej i taksometru.

Ile kosztują taksometry?

sprawdzony taksometr fiskalnyPo za wizualnym przygotowaniem samochodu do pracy jako taksówki, konieczny jest zamontowanie wewnątrz pojazdu odpowiedniej kasy fiskalnej i też taksometru. Kasa, jak sama nazwa wskazuje, służy do rejestrowania sprzedaży i wydawania paragonu, natomiast taksometr jest urządzeniem elektronicznym i pomiarowym, służącym do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków kropka przede wszystkim Służy on do obliczania należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub też za czas jej wynajęcia. Początkowo taksometry były manualne, a obecnie są wyłącznie elektroniczne, przeważnie z ekranem dotykowym. Warto wybierać taksometry, które współpracują z posiadaną kasą fiskalną, gdyż tylko wtedy można komfortowy sposób prowadzić wszelkie rozliczenia. Sprawdzony taksometr fiskalny posiada wszelkie niezbędne homologacje oraz jest przystosowane do aktualnie obowiązujących na rynku przepisów prawa. Co istotne, każdy taksometr musi przechodzić regularne przeglądy techniczne, nie rzadziej niż co dwa lata. W przypadku kasy fiskalnej dla taksówki przepisy mówią o przeglądzie co najmniej raz na cztery lata. Kasa fiskalna i taksometr są urządzeniami specjalistycznymi, które są przeznaczone do tego typu działalności.

Jeżeli chodzi o ceny taksometrów, to są one dość mocno zróżnicowane, w zależności od producenta oraz od modelu. Najtańsze modele kupimy już za około 500 zł, natomiast najdroższe mogą kosztować nawet 1500 zł. Ich zakup musi nastąpić najpóźniej nie rozpoczęcia działalności.