Polecany samochód dla inwalidy

Dla większości osób, niepełnosprawność oznacza stałe wykluczenie ze społeczeństwa, ponieważ w wielu sferach nie są w stanie samodzielnie żyć. Mają problem z robieniem zakupów, chodzeniem po schodach czy też poruszaniem się na co dzień.

Jakimi pojazdami przemieszczają się inwalidzi?

dobre samochody dla inwalidówW Polsce jest nawet kilkadziesiąt tysięcy osób niepełnosprawnych, które nie posiadają specjalnych pojazdów, dzięki którym mogłyby się samodzielnie przemieszczać. Przeważnie są zdane na pomoc osób trzecich lub też rodziny. Idealnym rozwiązaniem dla nich byłyby dobre samochody dla inwalidów, które spełniają szczególne wymagania takiej grupy społecznej. Przeważnie są to samochody osobowe, odpowiednio dostosowany do możliwości osób niepełnosprawnych, dzięki czemu mogą oni samodzielnie nie prowadzić. Bez problemu poradzi sobie z jego obsługą osoba poruszająca się o kulach czy też jeżdżąca na wózku inwalidzkim. Przede wszystkim mają one zamontowane specjalne fotele z uchwytami oraz regulacją, która pozwala prowadzić samochód nawet o sobie bez kończyn. Najczęściej są one małych rozmiarów i przeznaczone są dla maksymalnie dwóch osób. Alternatywą dla samochodów mogą być skutery, jednakże ich wadą jest możliwość użytkowania w określonych sezonach. Mobilność W przypadku osób niepełnosprawnych jest bardzo ważnym aspektem codziennego życia, ponieważ nikt z nich nie chce być zdany na łaskę osób obcych. Co najważniejsze, na taki pojazd można starać się o dofinansowanie z PFRON-u wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

Inwalidztwo wcale nie musi dyskwalifikować do kierowania pojazdem mechanicznym, ponieważ w dzisiejszych czasach dla takich osób są produkowane specjalne pojazdy. Mają one zmodyfikowane systemy wspomagające prowadzenie, a także zamontowane odpowiednie ułatwienia, dzięki którym mogą je prowadzić.